Shortcut: Help:SPARQL

Вікідані:Сервіс запитів SPARQL/Довідка з Wikidata Query

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:SPARQL query service/Wikidata Query Help and the translation is 100% complete.

Ласкаво просимо на довідковий портал щодо сервісу запитів Вікіданих

Це місце відповідей на ваші питання щодо сервісу запитів Вікіданих. Запити до Вікіданих можуть бути про фрагменти знань у цьому світі та їхні взаємовідносини. Цим можна скористатися для використання Вікіданих як бази знань або для створення списків для інших проектів Вікімедіа, таких як Вікіпедія.

У нас також є документація для досвідчених користувачів, яка покриває питання після перших кроків. Сервіс запитів Вікіданих — це точка доступу SPARQL включаючи потужний веб-інтерфейс. SPARQL (вимовляється як «Спаркл») це мова запитів у форматі RDF, тобто семантична мова запитів до баз даних. Із SPARQL ви можете отримати будь-які дані, використовуючи запит, складений з поєднань триплетів.

Перші кроки
Короткий вступ до сервісу запитів Вікіданих Цей вступ знайомить вас із призначеним для користувача інтерфейсом сервісу запитів Вікіданих. Вам не потрібно знати SPARQL, щоб змінювати запити й отримувати результати. Цей вступ — гарний початок для перших ігор із сервісом.

Помічник із створення запитів
Як використовувати Помічник запитів для створення або редагування запиту.

Представлення результатів

Демонстрація можливостей відображення результатів запитів.

Редактор SPARQL

Довідкова сторінка, яка розповідає про можливості редактора SPARQL.

Використовуйте сервіс запитів
query.wikidata.org Користувацький інтерфейс сервісу запитів Вікіданих.
Допомога з написанням запиту
На цій сторінці можна попросити допомоги в інших учасників з приводу написання запитів SPARQL. Вони можуть допомогти вам з написанням запитів на волонтерській основі.

Побудова запиту
Покрокові приклади.

Посібники
Для досвідченіших
Приклади запитів
Приклади запитів SPARQL, для натхнення й використання як компонентів ваших запитів.
Архів запитів тижня
Запити з щотижневих зведень стану оновлення Вікіданих
Керівництво користувача Керівництво містить технічну інформацію щодо сервісу запитів Вікіданих. Сюди ж входять інструкції про те, як завантажити програмне забезпечення, що стоїть за цим сервісом, і самостійно встановити його.
Запити
Додатково пояснюються розширені концепції запитів, такі як необов'язковість та альтернативи, робота з датами, координатами, кваліфікаторами, посиланнями тощо.
Формат експорту в RDF
Технічна документація щодо формату серіалізації RDF для Вікіданих. Сюди входить інформація про те, як інформація, що міститься у Вікіданих, представлена у вигляді RDF й як її можна запитувати.
Оптимізація запитів
Поради щодо оптимізації запитів для пришвидшення виконання та уникнення перевищення часу очікування.