Shortcut: Help:SPARQL

Вікідані:Сервіс запитів SPARQL/Довідка з Wikidata Query

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:SPARQL query service/Wikidata Query Help and the translation is 88% complete.

Ласкаво просимо на довідковий портал щодо сервісу запитів Вікіданих


Це місце відповідей на ваші питання щодо сервісу запитів Вікіданих. Запити до Вікіданих можуть бути про фрагменти знань у цьому світі та їхні взаємовідносини. Цим можна скористатися для використання Вікіданих як бази знань або для створення списків для інших проектів Вікімедіа, таких як Вікіпедія.

У нас також є документація для досвідчених користувачів, яка покриває питання після перших кроків. Сервіс запитів Вікіданих — це точка доступу SPARQL включаючи потужний веб-інтерфейс. SPARQL (вимовляється як «Спаркл») це мова запитів у форматі RDF, тобто семантична мова запитів до баз даних. Із SPARQL ви можете отримати будь-які дані, використовуючи запит, складений з поєднань триплетів.

Перші кроки
Короткий вступ до сервісу запитів Вікіданих
Цей вступ знайомить вас із призначеним для користувача інтерфейсом сервісу запитів Вікіданих. Вам не потрібно знати SPARQL, щоб змінювати запити й отримувати результати. Цей вступ — гарний початок для перших ігор із сервісом.

Помічник із створення запитів
Як користуватися Помічником із створення запитів для створення й редагування своїх запитів.

Представлення результатів

Демонстрація можливостей відображення результатів запитів.

Редактор SPARQL

Довідкова сторінка, яка розповідає про можливості редактора SPARQL.

Використовуйте сервіс запитів
query.wikidata.org
Користувацький інтерфейс сервісу запитів Вікіданих.
Допомога з написанням запиту
На цій сторінці можна попросити допомоги в інших учасників з приводу написання запитів SPARQL. Вони можуть допомогти вам з написанням запитів на волонтерській основі.

Побудова запиту
Покрокові приклади.

Посібники
Для досвідченіших
Приклади запитів
Приклади запитів SPARQL, для натхнення й використання як компонентів ваших запитів.
Керівництво користувача
Керівництво містить технічну інформацію щодо сервісу запитів Вікіданих. Сюди ж входять інструкції про те, як завантажити програмне забезпечення, що стоїть за цим сервісом, і самостійно встановити його.
Запити
Додатково пояснюються розширені концепції запитів, такі як необов'язковість та альтернативи, робота з датами, координатами, кваліфікаторами, посиланнями тощо.
Формат експорту в RDF
Технічна документація щодо формату серіалізації RDF для Вікіданих. Сюди входить інформація про те, як інформація, що міститься у Вікіданих, представлена у вигляді RDF й як її можна запитувати.
Оптимізація запитів
Поради щодо оптимізації запитів для пришвидшення виконання та уникнення перевищення часу очікування.