Wikidata:Netwerk Oorlogsbronnen/Nederlandse verzetsstrijders

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search

This list is periodically updated by a bot. Manual changes to the list will be removed on the next update!

WDQS | PetScan | YASGUI | TABernacle | Find images Recent changes | Query: SELECT DISTINCT ?item ?itemLabel WHERE { ?item wdt:P31 wd:Q5. # beroep = verzetsstrijder of onderliggend ?item (wdt:P106/wdt:P279*) wd:Q1397808. # nationality = Kingdom of the Netherlands {?item wdt:P27 wd:Q29999} # OR place of birth within Netherlands UNION {?item wdt:P19 ?pob . ?pob wdt:P17 wd:Q55} # OR work location within Netherlands UNION {?item wdt:P937 ?pow . ?pow wdt:P17 wd:Q55} # OR residency within Netherlands UNION {?item wdt:P551 ?por . ?por wdt:P17 wd:Q55} # OR place of death within Netherlands UNION {?item wdt:P20 ?pod . ?pod wdt:P17 wd:Q55} SERVICE wikibase:label { bd:serviceParam wikibase:language "nl, en". } }
label beroep geboortedatum geboorteplaats overlijdensdatum overlijdensplaats lid van ontvangen prijs
Jantje van Aalderen-Koster verzetsstrijder 1896-05-29 1967-01-11 Rechtvaardige onder de Volkeren
Albert van Aalderen verzetsstrijder 1892-09-26 1982-11-05 Rechtvaardige onder de Volkeren
Herman Jan van Aalderen verzetsstrijder 1886-10-04 1945-05-31 Bergen-Belsen Verzetskruis
Jos van Aalderen verzetsstrijder
handelaar
1909 1988
Aart Aardoom verzetsstrijder
klerk
1906-04-12 1985-08-15
Cornelis Aarnouts verzetsstrijder 1914-09-06 1943-08-10
Anton Abbenbroek verzetsstrijder 1917-12-09 1943-07-26
Teunis Abbenbroek verzetsstrijder 1890-03-16 1945-03-12
Joop Abbink verzetsstrijder 1916-10-01 2013-11-08
Florian Franciscus Aberle verzetsstrijder 1921-02-25 1944-06-08
Arie Addicks verzetsstrijder 1916-04-24 Amsterdam 1941-10-08 Waalsdorpervlakte
Martinus Casimir Addicks verzetsstrijder 1887-11-25 1941-09-06
Wim Hora Adema schrijver
journalist
feminist
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1914-07-14 Huizum 1998-12-10 Amsterdam Harriët Freezerring
Johanna Adriana Ader-Appels verzetsstrijder 1906-05-09 1994-07-31 Rechtvaardige onder de Volkeren
Bastiaan Jan Ader verzetsstrijder 1909-12-30 1944-11-20 Rechtvaardige onder de Volkeren
Josephas Adriaansen verzetsstrijder 1919-06-09 1944-09-05 Bronzen Kruis
Dinie Aikema verzetsstrijder 1917-05-06 1945-03-24
Piet Alberts verzetsstrijder 1918 1991
Aart Alblas officier
verzetsstrijder
1918-09-20 Middelharnis 1944-09-07 Mauthausen Militaire Willems-Orde
Verzetsherdenkingskruis
Bronzen Kruis
Mireille Albrecht verzetsstrijder
schrijver
1924-06-21 Rotterdam 2007-09-25 Parijs
Joseph Lodewijk Theodorus van Alebeek verzetsstrijder 1916-03-23 1990-05-13
Ale Algra schrijver
verzetsstrijder
1902-10-17 Swichum 1970 Leeuwarden Dr. Joast Halbertsmapriis
Henk Alsem filmregisseur
cameraman
director of photography
verzetsstrijder
1902-05-19 1953-04-28
Lex Althoff journalist
verzetsstrijder
1904-09-12 1943-07-29
Ton Amerika politicus
verzetsstrijder
1924-11-08 2010-10-08
Adrianus van Amerongen verzetsstrijder 1902-07-15 2001-10-27
Emmy Andriesse fotograaf
verzetsstrijder
modefotograaf
1914-01-14 Den Haag 1953-02-20 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Willy Andriessen verzetsstrijder 1918-11-30 1944-08-19
Karel Hendrik Derkzen van Angeren verzetsstrijder 1903-02-02 Hof van Delft 1943-11-25
Hielke Antonides verzetsstrijder 1905-04-14 Zuidbroek 1981-05-21 Zuidbroek
Cornelis Antoons verzetsstrijder 1909-12-25 Hoogkerk 1945-02-07 Hoogkerk Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers
Ordedienst
Nicolaas Apeldoorn verzetsstrijder 1908-02-15 1982-11-10 Wolfert van Borselenpenning
Jan Appel politicus
verzetsstrijder
1890 Mecklenburg 1985-05-04 Maastricht
Willem Arondeus schrijver
kunstenaar
verzetsstrijder
1894-08-22 Naarden 1943-07-01 Haarlem Rechtvaardige onder de Volkeren
Verzetsherdenkingskruis
Gerrit van As verzetsstrijder 1902-10-04 1942-12-29
Pieter van As verzetsstrijder 1899-01-25 1942-12-29 Verzetskruis
Wilhelmina Asbeek-Brusse partizaan 1893-03-12 1993-11-11 Rechtvaardige onder de Volkeren
Gerardus van Asch verzetsstrijder 1922
Albert van Ass verzetsstrijder 1898-03-04 Heel 1957-10-25 Medal of Freedom
Rechtvaardige onder de Volkeren
Eddie Asselberghs verzetsstrijder 1925 2005
Victor Asselberghs verzetsstrijder 1920-12-30 1973-01-10
Albert Assies politicus
verzetsstrijder
Haule
Markus Assies ambtenaar
verzetsstrijder
1919-01-26 1944-06-06 Verzetskruis
Oswald Assmann verzetsstrijder 1887-05-09 Tegelen 1945-03-02 Varsseveld
Andreas Wilhelmus Maria Ausems verzetsstrijder 1904-12-25 1955-05-31
Costavina Aya Ayal verzetsstrijder 1926-04-15 TitawaaiTitawaai 2015-03-28 Ridderkerk
Hilbrand Baar verzetsstrijder 1924-08-12 1945-03-02
Jan Baars politicus
verzetsstrijder
1903-06-30 Amsterdam 1989-04-22 Andijk
Kornelus Baas verzetsstrijder 1893-07-28 1943-03-22
Albert Baatsen Engelandvaarder
spion
verzetsstrijder
1918-04-11 1944-09-06
Floris Bakels advocaat
schrijver
verzetsstrijder
1915-07-19 2000-04-15
Bert Bakker dichter
schrijver
uitgever
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1912-04-03 Huizum 1969-09-19 Ilpendam
Marcus Bakker journalist
politicus
verzetsstrijder
1923-06-20 Zaandam 2009-12-24 Zaandam
Sjoerd Bakker verzetsstrijder 1915-06-10 1943-07-01
Jacob Balder timmerman
verzetsstrijder
1900-08-07 Broek op Langedijk 1944-07-16 Overveen
Donald Bamberg verzetsstrijder 1920-01-30 New York 2013-01-31
Rein Bangma verzetsstrijder 1921-01-04 2005 Bronzen Kruis
Sándor Baracs journalist
verzetsstrijder
1900-11-17 2002-08-05
Pieter Barends verzetsstrijder 1900-03-08 1947-06-12
Jan Jozua Barendsen militair
verzetsstrijder
1892-09-11 1944-10-02 Verzetskruis
Militaire Willems-Orde
Cornelis Leendert Barentsen verzetsstrijder 1892-10-01 1943-07-01
Charles Bartelings verzetsstrijder 1921-12-05
Ed Barten verzetsstrijder 1919
Jan Bartlema verzetsstrijder 1915-09-05 Magelang Bronzen Kruis
Friedl Baruch schrijver
journalist
verzetsstrijder
1905-02-17 Göttingen 1995-11-03 Bergen
Kurt Baruch beeldhouwer
verzetsstrijder
1913-08-01 2001-12-01 Den Haag
Jan Bastiaan verzetsstrijder 1920-04-21 Bronzen Kruis
Jean Baud verzetsstrijder 1919-06-16 1944-07-15
Nina Baumgarten verzetsstrijder 1918-05-23 2009-06-15
Eetje von Baumhauer verzetsstrijder 1920-05-30 1941-02-27
Johannes Stephanus Bax verzetsstrijder 1902-03-14 1967-04-03
Binnert Philip de Beaufort soldaat
verzetsstrijder
1919-08-17 1945-02-16
Hans de Beaufort motorcoureur
verzetsstrijder
1915 1942-04-09 Dijon
Kees Becht politicus
verzetsstrijder
1917-06-15 Bergen op Zoom
Herman Bernard Wiardi Beckman politicus
verzetsstrijder
1904-02-04 1945-03-15
Gys van Beek uitvinder
verzetsstrijder
1919-03-31 Angeren 2015-11-14 Boise Nederlands verzet in de Tweede Wereldoorlog
Menke Koos van der Beek verzetsstrijder 1918-11-23 1944-12-10
Philip Beek verzetsstrijder 1915-01-19 1942-06-17
Jaap Beekman verzetsstrijder 1919-12-21 2010-11-15
Jacobus Andreas Beekman verzetsstrijder
ingenieur
1912-08-17 1945-06-08
Albert Beens verzetsstrijder 1918-11-19 Genemuiden 1944-08-21
Ids de Beer verzetsstrijder 1916-06-07 1945-02-02 Leeuwarden
Pieter Jacobus de Beer verzetsstrijder 1919-09-28 Landelijke Knokploegen
Wim Beerman verzetsstrijder 1909-08-20 1944-06-06
Hendrikus Dirk Jan Beernink verzetsstrijder 1910-02-03 1945-02-08
Laurens Rijnhart Beijnen verzetsstrijder 1896-09-23 1945-04-13
Teun Beijnen roeier
coureur
verzetsstrijder
1899-06-13 Neerijnen 1949-07-13 Buren
Sytze Roelof Beinema verzetsstrijder
ambtenaar
1894-05-08 1944-08-11
Frieda Belinfante dirigent
cellist
verzetsstrijder
1904-05-10 Amsterdam 1995-04-26 Santa Fe
Jan Cornelis Bellis politicus
verzetsstrijder
1877-02-09 1942-12-12
Cornelis Hendrik van Bemmel verzetsstrijder 1912-08-14 1945-03-21 Militaire Willems-Orde
Gerritdina Benders-Letteboer verzetsstrijder 1909-09-01 Ambt Almelo 1980-03-13 Amstelveen Rechtvaardige onder de Volkeren
Johan Benders verzetsstrijder
onderwijzer
1907-01-07 Bloemendaal 1943-04-06 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Christoffel Bennekers verzetsstrijder 1894-05-28 Zwolle 1942-08-15 Goirle
G.J. Bensink verzetsstrijder 1878 1972
Johannes van den Bent zeeman
ambtenaar
verzetsstrijder
1910-11-16 Leiden 2003-10-16
Maarten van den Bent verzetsstrijder 1921-06-27 2008-06-21 Bennekom Medal of Freedom
Christiaan Frederik van den Berg verzetsstrijder 1901-07-27 1943-07-28
Gerrit Jan van den Berg verzetsstrijder
klerk
1919-05-29 1944-04-14
Jan ten Berge schrijver
priester
verzetsstrijder
1892-12-14 1978-12-23
Bernard Marie Berger verzetsstrijder 1919-06-14 1944-03-26
Jan Wernard van den Bergh verzetsstrijder 1893-04-27 Schoonhoven 1941-03-13 Waalsdorpervlakte
Wiert Berghuis politicus
verzetsstrijder
1911-04-25 Oosterend 1989-12-29 Kampen Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Aernout Bergman verzetsstrijder 1919-03-07 1943-03-24
Toon Bergmans verzetsstrijder 1921-06-18 1944-06
Jan Willem Berix verzetsstrijder 1907-04-12 1945-03-13
Jet Berdenis van Berlekom verzetsstrijder 1920-09-09 2010-04-23
Eva Besnyö fotograaf
architectuurfotograaf
verzetsstrijder
1910-04-29 Boedapest 2003-12-12 Laren Q1253749
Oeuvreprijs Fonds BKVB
Opzij Literatuurprijs
BNO Piet Zwart Prijs
Paul Bessem fotograaf
verzetsstrijder
De Ondergedoken Camera
Arie Dirk Bestebreurtje verzetsstrijder 1916-04-12 1983-01-02 Militaire Willems-Orde
Bronzen Kruis
Gerard Beuvink verzetsstrijder 1902-09-21 Losser 1970-02-14 Nijmegen Bronzen Kruis
Ko Beuzemaker politicus
verzetsstrijder
1902-12-06 1944-01-13
Tobias Biallosterski verzetsstrijder 1920-04-18 1945-02-26 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Bronzen Kruis
Hans Bierhuijs verzetsstrijder 1918-11-15 1941-09-30
Arie Bijl verzetsstrijder
natuurkundige
1908-12-23 1945-01-02
Iman Marinus van der Bijl verzetsstrijder 1914-05-14 1944-12-10
Johannes Arnoldus van Bijnen verzetsstrijder 1910-05-31 1944-12-01 Landelijke Knokploegen
Jan Dirk van Bilderbeek verzetsstrijder 1919-04-22
Johan Birnie verzetsstrijder 1920-07-24 1997-08-11
Kees Bitter misdadiger
verzetsstrijder
1919-09-15 's-Hertogenbosch 1945-01-05
Bert Sloth Blaauboer verzetsstrijder 1915-07-06 1941
Harm Engbert Blaauw verzetsstrijder 1918-09-15 1945-01-22
Jo Blaauwgeers verzetsstrijder 1918-06-22 1944-06-06
George Blake spion
verzetsstrijder
1922-11-11 Rotterdam Orde van de Rode Banier
Leninorde
Orde van de Patriottische Oorlog 1e klasse
Orde voor Persoonlijke Moed
Orde van de Vriendschap
Q4375624
Hans Blankenberg verzetsstrijder 1920-11-21 Batavia 1944-09-10 De Klomp
Carel Blazer fotograaf
verzetsstrijder
1911-06-16 Amsterdam 1980-01-16 Nijmegen De Ondergedoken Camera
Fokje Bleeker-Dijkstra verzetsstrijder 1910-03-15 2000-01-06
Caroline Emilie Bleeker wetenschapper
wiskundige
natuurkundige
verzetsstrijder
1897-01-17 Middelburg 1985-11-08
1985-11-12
Zeist
Fokke Bleeker verzetsstrijder
ambtenaar
1899-04-23 Oenkerk 1942-02-12
Jacob Bleeker politicus
verzetsstrijder
1885-08-24 Dokkum 1961-11-14
Johan Bleeker verzetsstrijder 1906 <some value>
1997-01-28
Heerenveen
Jan van Blerkom verzetsstrijder 1918-01-02 1941-11
Ludo Bleys rooms-katholiek priester
verzetsstrijder
1906-10-17 1945-08-15
Rudi Bloemgarten verzetsstrijder 1920-05-07 1943-07-01
Jan Beelaerts van Blokland verzetsstrijder 1909-12-13 2005-11-14 Bronzen Kruis
Jan de Bloois verzetsstrijder 1916-10-23 1944-12-31 Bronzen Kruis
Bennie Bluhm verzetsstrijder 1917-05-01 Amsterdam 1986-06-12 Amsterdam
Jan Böcker verzetsstrijder 1909-10-02 1944-09-25
Willem Boeijenga veldwachter
verzetsstrijder
1909-09-25 Lollum 1944-08-08
Gerard Boekhoven politicus
verzetsstrijder
1909-11-30 Rotterdam 2002-03-25 Haren
Gerrit Boekhoven verzetsstrijder
manager
1912-02-16 1945-03-19
Gauke Boelens politicus
verzetsstrijder
1886-04-18 Drachten 1942-01-29
Pim Boellaard verzetsstrijder 1903-08-16 2001-01-27 Libris Geschiedenis Prijs
Gerrit de Boer verzetsstrijder 1923-07-26 1944-12-24
Klaas de Boer verzetsstrijder 1912-05-13 1945-02-12 Haarlem
Theodoor Alexander Boeree historicus
verzetsstrijder
1879-10-14 Wageningen 1968-07-31
Christiaan Boers militair
verzetsstrijder
1889-10-24 Den Haag 1942-05-03 Sachsenhausen
Zeger van Boetzelaer verzetsstrijder 1921-09-11 1944-12-21
Sjaak Boezeman verzetsstrijder 1914-12-19 1941-01-09 Geuzen
Abraham du Bois militair
verzetsstrijder
1916-04-12 Sloten 1945-03-08 Woeste Hoeve
Gideon Willem Boissevain verzetsstrijder 1922-06-06 1943-10-01
Jan Karel Boissevain verzetsstrijder 1921-05-24 1943-10-01
Jaap Boll verzetsstrijder 1920-11-04
Lisette Bolle verzetsstrijder 1924-01-21 Amsterdam 2015-07-26 Rotterdam
Isaac Helenus Bolman verzetsstrijder 1895-05-27 1943-08-23 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Jean Pierre Bolten verzetsstrijder 1883-02-17 1943-04-04
Godfried Bomans schrijver
scenarioschrijver
kinderboekenschrijver
auteur
verzetsstrijder
1913-03-02 Den Haag 1971-12-22 Bloemendaal
Jan Bommer politicus
verzetsstrijder
1901-06-01 Amsterdam 1969-02-18 Den Haag
Jan Bonekamp verzetsstrijder 1914-05-19 Velsen 1944-06-21 Amsterdam Raad van Verzet
Karel Bönnekamp amateurfotograaf
verzetsstrijder
1914-10-04 Amsterdam 2008 De Ondergedoken Camera
Dirk Bons verzetsstrijder 1897-06-12 Brandwijk 1945-04-11 Zijpersluis
Jan Bons kunstschilder
grafisch ontwerper
verzetsstrijder
1918-04-02 Rotterdam 2012-11-22 Oeuvreprijs Fonds BKVB
BNO Piet Zwart Prijs
Arend Andries Bontekoe verzetsstrijder 1895-10-13 Naarden 1945-01-13 Sachsenhausen
Jacobus Christiaan Boogaard verzetsstrijder 1904-05-23 1942-05-03
Betsie ten Boom verzetsstrijder 1885-08-19 Amsterdam 1944-12-16 Ravensbrück
Casper ten Boom verzetsstrijder 1859-05-18 Nederland 1944-03-09 Rechtvaardige onder de Volkeren
Corrie ten Boom schrijver
autobiograaf
verzetsstrijder
1892-04-15 Amsterdam 1983-04-15 Placentia Rechtvaardige onder de Volkeren
Rein Boomsma voetballer
verzetsstrijder
1879-06-19 Schagen 1943-05-26 Neuengamme Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Els Boon verzetsstrijder 1916-09-14 Leeuwarden 2004-07-31 Bloemendaal
George den Boon verzetsstrijder 1919-11-28 1941-03-13
Dirk Boonstra verzetsstrijder 1920-09-02 Groningen 1944-08-18 Kamp Vught
Gerrit Boonzaaijer verzetsstrijder
Wiesje Boonzaaijer verzetsstrijder 1923-03-07 Ede 2016
Willem Maarten Boot verzetsstrijder 1920-01-04 1944-12-10
Jim de Booy politicus
onderzeematroos
verzetsstrijder
1885-07-24 1969-03-01
Pieter Johannes de Booys fotograaf
verzetsstrijder
1898-10-03 Amsterdam 2003-08-31 Groessen De Ondergedoken Camera
Reijer Bastiaan van der Borden verzetsstrijder 1908-08-27 1941-03-13
Ferdinand Bordewijk schrijver
juridisch dichter
advocaat
verzetsstrijder
1884-10-10 Amsterdam 1965-04-28 Den Haag P.C. Hooft-prijs
Constantijn Huygens-prijs
Prijs voor kunsten en wetenschappen
Johannes Borghouts politicus
militair
verzetsstrijder
1910-12-05 Bergen op Zoom 1966-02-05 Rotterdam Militaire Willems-Orde
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Oorlogsherinneringskruis
Ereteken voor Orde en Vrede
Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als officier
Marinus van den Born verzetsstrijder 1922-09-10 Ede 1945-03-08 Woeste Hoeve Medal of Freedom
Albert Bos verzetsstrijder 1912-10-15 1942-08-02
Corstiaan Bos politicus
verzetsstrijder
1923-11-12 Alphen aan den Rijn 2009-04-18 Katwijk Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa
Dirk Arie van den Bosch verzetsstrijder 1884-10-23 1942-03-20
Iman Jacob van den Bosch verzetsstrijder 1891-05-30 Groningen 1944-10-28
Jan Harm Bosch verzetsstrijder 1900-06-21 1945-03-31
Jan Willem Theodore Bosch verzetsstrijder 1915-06-29 2003
Jelke Bosch verzetsstrijder 1915-01-11 Valthermond
Anne Anton Bosschart verzetsstrijder 1897-01-05 1941-09-29
Louis van den Bossche verzetsstrijder 1920-09-28 2009-10-15
Alida Bosshardt verzetsstrijder 1913-06-08 Utrecht 2007-06-25 Amsterdam Leger des Heils Rechtvaardige onder de Volkeren
Majoor Bosshardt Prijs
Q7100662
Q21850095
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Jaap Bot politicus
verzetsstrijder
Taecke Jitze Botke verzetsstrijder 1901-07-28 1990-01-03
Jan Bottema verzetsstrijder 1908-07-21 1944-12-17
Klaas Bouma kunstschilder
verzetsstrijder
1914-04-02 Lippenhuizen 1944-09-25
Martinus Bouman verzetsstrijder 1899-05-05 1943-05-02
Pieter Bouman verzetsstrijder 1924-08-01 1997-01-06
Louis de Bourbon dichter
politicus
verzetsstrijder
1908-12-27 1975-01-08
Pierre Louis d'Aulnis de Bourouill verzetsstrijder
officier
1918-12-26 2012-09-16 Militaire Willems-Orde
Dick Bouwense politicus
verzetsstrijder
1908-09-24 Middelburg 1997-06-07 Koudekerke
Willem Bouwhuis verzetsstrijder 1910-04-30 1942-11-19
Willemiena Bouwman verzetsstrijder 1920-02-05 Gees 2007-03-03 Bennebroek
Evert Boven verzetsstrijder 1919-11-05 Zwolle 1944-11-04 Kamp Husum-Schwesing
Frits Boverhuis verzetsstrijder 1915-03-26 1944-07-16
Jan Braams verzetsstrijder 1897-05-27 1945-03-08
Cornelis Carel Braggaar verzetsstrijder 1913-09-23 1944-09-06
Arie Bastiaan van Brakel verzetsstrijder 1910-02-14 1990-07-05
Jacob Brandenburg politicus
verzetsstrijder
1899-08-22 Amsterdam 1957-03-07 Amsterdam
Jacobus Johannes Brandjes verzetsstrijder 1922-05-02 2002-01-14
Ellis Brandon verzetsstrijder 1923-04-08
Titus Brandsma theoloog
taalkundige
esperantist
filosoof
hoogleraar
rooms-katholiek priester
journalist
verzetsstrijder
1881-02-23 Bolsward 1942-07-26 Dachau
Jan Brasser politicus
verzetsstrijder
1908-03-02 1991-08-08
Maurits de Brauw verzetsstrijder 1914-03-17 1943-12-19
Robert de Brauw verzetsstrijder 1917-02-07 1945-05-04
Bart Bredero verzetsstrijder 1923-10-14 2012-07-09
Charles Breijer fotograaf
verzetsstrijder
1914-11-26 Den Haag 2011-08-18 Hilversum De Ondergedoken Camera
Erwin Aart von Breuning verzetsstrijder <some value> 1995-11-13
Aat Breur-Hibma kunstschilder
verzetsstrijder
1913-12-28 Den Haag 2002-12-31 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Krijn Breur verzetsstrijder 1917-05-25 Dordrecht 1943-02-05 Rechtvaardige onder de Volkeren
Oscar de Brey verzetsstrijder 1921-10-01 1944-09-06 Bronzen Kruis
Jan van den Brink econoom
bankier
kunstschilder
politicus
hoogleraar
verzetsstrijder
1915-04-12 Laren 2006-07-19 Hilversum Orde van Oranje-Nassau
Henk Brinkgreve verzetsstrijder 1915-06-06 1945-03-05 Militaire Willems-Orde
Hendrik van den Broek journalist
verzetsstrijder
1901-03-10 1959-06-15
Herman Broekman verzetsstrijder 1894-06-25 1969-09-22
Jan Broeksz radiopresentator
journalist
politicus
verzetsstrijder
1906-02-12 1980-11-19
Nico Broers verzetsstrijder 1921-05-18 1945-02-21
Karel Bron verzetsstrijder 1897-04-30 1944-05-10
Dick Brouwer verzetsstrijder 1917-02-11 Wassenaar
Dick Brouwer architect
verzetsstrijder
1899-11-23 Alkmaar 1941-11-17 Overveen Gouden medaille van de Royal Astronomical Society
Bruce Medal
Hotze Brouwer verzetsstrijder 1910-05-28 Akmarijp 1945-03-17
Johan Brouwer schrijver
vertaler
romanist
verzetsstrijder
1898-05-31 Delfshaven 1943-07-01 Haarlem
Jakob Bruggema architect
verzetsstrijder
1909-06-30 Veendam 1944-10-12 Kamp Westerbork
Hendrik Brugmans taalkundige
politicus
historicus
hoogleraar
romanist
verzetsstrijder
1906-12-13 Amsterdam 1997-03-12 Brugge Internationale Karelsprijs Aken
Willem Leonard Brugsma televisiepresentator
journalist
verzetsstrijder
1922-07-18 1997-09-04 Dr. J.P. van Praag-prijs
Jan Bruin schrijver
verzetsstrijder
1923-10-30 2004-10-27
Gerard Slotemaker de Bruine politicus
verzetsstrijder
1899-01-29 1976-12-27
Geert Bruintjes verzetsstrijder 1907-04-29 1942-06-15
Cook Brummer directeur
verzetsstrijder
1900-02-02 Bussum 1988-05-05
Wim Brusse grafisch ontwerper
verzetsstrijder
1910-10-30 Rotterdam 1978 Amsterdam
Titus Willem de Tourton Bruyns verzetsstrijder 1898-05-15 1943-04-06 Buchenwald Verzetskruis
Jan Buijvoets politicus
verzetsstrijder
1918-01-15 Oss 2000-07-26 Goor
Bob Buiskool verzetsstrijder
fotograaf
1922-01-25 Delft
Garrelt van Borssum Buisman verzetsstrijder 1915-09-26 1991-01-28 Militaire Willems-Orde
Jan van Borssum Buisman kunstschilder
beeldhouwer
verzetsstrijder
1919-03-09 Haarlem 2012-02-23 Haarlem
Krijn Buitendijk verzetsstrijder 1921-11-28 1998-01-13
Harm Buiter politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1922-01-08 Langeveen 2011-02-22 Groningen
Jan Buiter hoogleraar
verzetsstrijder
1923 2001
Jo Buizer verzetsstrijder 1918-09-11 1944-09-06
Joseph Bukkens verzetsstrijder 1916-06-08 1944-09-07 Bronzen Kruis
Sybrand Marinus van Haersma Buma politicus
verzetsstrijder
1903-12-30 Den Haag 1942-12-11 Neuengamme
Nicolaas Arie van der Burg verzetsstrijder 1904-04-08 1941-03-13
Rudy Burgwal verzetsstrijder 1917-09-27 1944-08-12 Bronzen Kruis
Leo Bus verzetsstrijder 1923-01-12
J.J. Buskes theoloog
politicus
verzetsstrijder
1899-09-16 Utrecht 1980-03-09 Amsterdam
Hendrik Bussink journalist
verzetsstrijder
1898-02-12 Ede 1985-03-02 Ede Medal of Freedom
Ben Buunk verzetsstrijder 1917-12-04 1945-04-04
Willem Cornelis van Buuren verzetsstrijder 1905-08-29 1964-08-02
Ernst Cahn verzetsstrijder 1889-07-27 Remagen 1941-03-03 Waalsdorpervlakte
Kurt Levie Callo verzetsstrijder 1918 1945
Jan Campert dichter
schrijver
journalist
verzetsstrijder
1902-08-15 Spijkenisse 1943-01-12 Neuengamme
Jan Carmiggelt journalist
econoom
verzetsstrijder
1909-01-01 1943-09-26
Simon Carmiggelt schrijver
columnist
journalist
scenarioschrijver
dichter
auteur
verzetsstrijder
1913-10-07 Den Haag 1987-11-30 Amsterdam P.C. Hooft-prijs
Constantijn Huygens-prijs
Dr. J.P. van Praag-prijs
extra prijs
Guus de Casembroot politicus
verzetsstrijder
1906-12-17 1965-02-10
Jean Michel Caubo verzetsstrijder 1891-04-28 1945-02-13
Nicolaas Johan Celosse verzetsstrijder 1917 1945
Maarten Cieremans verzetsstrijder 1922-07-10 2014-10-04
Karel Citroen verzetsstrijder 1920
Ronnie Goldstein-van Cleef verzetsstrijder 1921-06-28 2008-01-29
Rudolph Pabus Cleveringa jurist
hoogleraar
rechter
verzetsstrijder
1894-04-02 Appingedam 1980-12-15 Oegstgeest Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
Hermanus Coenradi verzetsstrijder 1909-04-23 1941-03-13
Arthur Juda Cohen verzetsstrijder 1910-01-19 Hamburg 2000-12-22 Amsterdam
Hendrik Cohen verzetsstrijder
Engelandvaarder
1919-09-05 Haarlem 1943-06-11 Sobibór
Michiel Meyer Cohen verzetsstrijder 1877-11-12 1968-10-17 Verzetsster Oost-Azië 1942-1945
Militaire Willems-Orde
Bronzen Kruis
Fritz Gerhard Marie Conijn verzetsstrijder 1923-06-27 1944-09-06
Herman Coolsma verzetsstrijder 1908-10-08 1996-07-08 Rechtvaardige onder de Volkeren
Corneille du Corbier verzetsstrijder 1917-08-29 1945-02-28
Violette Cornelius performancekunstenaar
fotograaf
verzetsstrijder
architectuurfotograaf
1919-03-17 Singapore 1998-01-23 Saint-Maximin-la-Sainte-Baume De Ondergedoken Camera
Nicolaas Corstanje verzetsstrijder 1919-02-10 1944-10-28
Henri Cox roeier
verzetsstrijder
1899-05-21 Arnhem 1979-03-18 Deventer
Adriaan van der Craats verzetsstrijder 1921 1995 Bronzen Kruis
Piet Schmidt Crans verzetsstrijder 1923-05-28 2005-04-04
Odo Croiset drukker
verzetsstrijder
1915-04-24 Amsterdam 2011-11-18 Hoogland
Karel René Dahmen verzetsstrijder 1919-05-23
Gerrit Frederik Dalenoord verzetsstrijder 1897-11-07 1971-08-14
Mientje ten Dam-Pooters verzetsstrijder 1917-01-04 Amsterdam 2016-01-29 Amsterdam
Roelof Jan Dam verzetsstrijder 1896-11-18 1945-04-10
Wilhelmus Franciscus Dasselaar verzetsstrijder 1902-09-15 1943-02-26
Freerk Datema verzetsstrijder 1922-04-30 1944-12-30
Olivier Debré kunstschilder
hoogleraar
schrijver
Franse verzetsstrijder
1920-04-14 Parijs 1999-06-01 Parijs
August Gerard Deibel piloot
verzetsstrijder
1915-09-11 Bukittinggi 1951-06-12 Uithuizen Verzetsster Oost-Azië 1942-1945
Henk Deinum verzetsstrijder 1915-10-08 1992-03-21
Cees Dekkers verzetsstrijder 1919-01-26 1944-06-01
Jan van Delft verzetsstrijder 1920-03-22 2010-05-19
Cornelis Delhez verzetsstrijder 1899-08-22 1945-05-31
Marinus Delhez onderwijzer
verzetsstrijder
1902-04-07 1944-09-18
Fred Dessauvagie verzetsstrijder 1918-04-03 2007-02
Charles Destrée historicus
verzetsstrijder
1926-05-13 Sint Pancras
Martina van Deth verzetsstrijder
verpleegkundige
1899-11-05 1980-02-29
Theodore de Smeth van Deurne politicus
verzetsstrijder
1919-03-29 1988-06-03
David Lopes Dias politicus
verzetsstrijder
1884-09-18 1942-07-10
Sieg Vaz Dias fotograaf
journalist
verzetsstrijder
1904-06-01 Amsterdam 1943-07-29 Leusderheide
Henk Dienske verzetsstrijder 1907-06-30 1945-02-16 Rechtvaardige onder de Volkeren
Frits Diepen ondernemer
verzetsstrijder
1915-08-29 1974-07-04
Jan Hendrik Diesfeldt verzetsstrijder 1918-11-29 1944-09-08
Peter Diesveld verzetsstrijder
boekhouder
1912-01-03 1992-10-06 Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Dieters verzetsstrijder 1901-01-31 1943-10-09
Frans Theodoor Dijckmeester politicus
verzetsstrijder
1917-06-23 2003-02-18
Hilbert van Dijk verzetsstrijder 1908-06-21 1944-07-16
Jitze Pieter van Dijk verzetsstrijder 1922-11-16 Gauw 1945-04-15 Achlum
Mattheus Karel van Dijke politicus
verzetsstrijder
1923-11-25 1987-06-03
Pieter van Dijke politicus
verzetsstrijder
1920-09-25 2003-05-09
Reint Dijkema verzetsstrijder 1920-05-20 1944-08-22
Johannes Dijkhuis verzetsstrijder 1922-09-18 1944-11-30
Berend Dijkman verzetsstrijder 1904-10-14 Assen 1945-03-29 Wierden Raad van Verzet
Fransina Dingstee verzetsstrijder 1919 2008-10-11
Tjoet Nja Dinh militair
verzetsstrijder
1850 Aceh Besar 1908-11-06 Sumedang Held van Indonesië
Theo Dobbe verzetsstrijder 1901-03-19 1944-09-05 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Grietje Doele-Bokma huisvrouw
verzetsstrijder
1911-12-25 Ruinen 1996 Rechtvaardige onder de Volkeren
Halbe Sikkes Doele onderwijzer
journalist
vertaler
activist
verzetsstrijder
1911-11-20 Balk (Friesland) 1967-10-04 Leeuwarden Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan ter Doest verzetsstrijder 1925-09-09 2006-03-07
Gerard Dogger verzetsstrijder 1919-12-08 1985-03-09
Willem Dolleman verzetsstrijder 1894-07-29 1942-04-13
Sjef van Dongen politicus
verzetsstrijder
1906-03-30 1973-03-15
Nico Donkersloot dichter
schrijver
vertaler
politicus
hoogleraar
verzetsstrijder
1902-09-08 Rotterdam 1965-12-26 Amsterdam Prijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
Jan Donner politicus
verzetsstrijder
1891-02-03 1981-02-02 Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Jo Dons kunstschilder
pastellist
verzetsstrijder
1915
1915-02-26
Utrecht
Utrecht
1942-07-09 Utrecht
NHW-Betonnen werken Rijnauwen-Vechten
Pim van Doorn verzetsstrijder 1911-05-31 1943-07-29
Sally Dormits verzetsstrijder 1909-10-02 1942-10-17
Ben van Dorst ambtenaar
verzetsstrijder
1907-01-16 1944-09-23
Klaas van Dorsten handelaar
verzetsstrijder
1923-07-12 2007-08-16
Cobie Douma amateurfotograaf
verzetsstrijder
1914-04-30 Smallingerland 2001-10-07 De Ondergedoken Camera
Pieter Dourlein verzetsstrijder
marineofficier
1918-02-02 1976-05-31 Militaire Willems-Orde
Bronzen Kruis
Reinhart Dozy kunstschilder
verzetsstrijder
1880-09-28 Nijmegen 1947-01-27
Willem Drees politicus
esperantist
verzetsstrijder
1886-07-05 Amsterdam 1988-05-14 Den Haag erelid van de Wereld Esperanto Vereniging
Jurjen Dreeuws politieagent
inspecteur
commissaris van politie
verzetsstrijder
1905-09-20 Noordbroek 1984-01-31 Oegstgeest Verzetsherdenkingskruis
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Orde van de Republiek
Arie van Driel verzetsstrijder 1905-06-22 1945-04-30 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Jan Willem van Driel verzetsstrijder 1913-01-09 1980-02-24
Huib Drion jurist
schrijver
essayist
rechter
hoogleraar
verzetsstrijder
1917-04-25 Den Haag 2004-04-20 Leiden Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Busken Huetprijs
Essayprijs van de gemeente Amsterdam
Hendrik Drogt verzetsstrijder 1920-02-10 1944-04-14
Henk Drost verzetsstrijder 1921-01-06 Dedemsvaart 1945-03-08 Woeste Hoeve
Theodorus Dubois verzetsstrijder 1907-04-09 1996-01-13
Kees Dutilh verzetsstrijder 1915 1944-02-24
Kars van Duuren natuurkundige
verzetsstrijder
1920-02-10 Tilburg 1996-05-19 Eindhoven Medal of Freedom
Gilles Pieter Duuring huisarts
verzetsstrijder
1907-02-13 1942-07-31
Foppe Jan Duursma verzetsstrijder Bronzen Kruis
Frans Duwaer verzetsstrijder 1911-01-01 1944-06-10
Jan Willem Duyff arts
hoogleraar
verzetsstrijder
1907-03-07 1969-10-06
Hubert van Eck politicus
verzetsstrijder
planoloog
1905-05-07 Oegstgeest 1991-02-24 Ede Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Rechtvaardige onder de Volkeren
Paul Eckenhausen verzetsstrijder 1920-03-26 1973-03-10
Boy Ecury verzetsstrijder 1922-04-23 Oranjestad 1944 Den Haag
Boy Edgar dirigent
pianist
trompettist
neuroloog
orkestleider
verzetsstrijder
1915-03-31 Amsterdam 1980-04-08 Amsterdam VPRO/Boy Edgar Prijs
Esmée van Eeghen verzetsstrijder 1918-07-07 Amsterdam 1944-09-07 Groningen
William Arnold Egger verzetsstrijder 1900-02-24 1989-03-02
Wim Eggink verzetsstrijder 1920-05-03 1945-04-24
Adrie van Eijkeren verzetsstrijder 1903-03-03 2010-12-17
Joop Eijl verzetsstrijder 1896-10-01 1941-03-13
Jan Eikema verzetsstrijder 1895-04-01 Hijkersmilde 1975-03-22 Emmen Eenheid door Democratie
Jan Eisenga dichter
verzetsstrijder
1908-03-11 Kortezwaag 1943-05-05 Leeuwarden
Joannes Laurens van Elsen verzetsstrijder 1913-12-27 2000s
Joop van Elsen politicus
verzetsstrijder
1916-03-22 2006-01-08
Folkert Elsinga verzetsstrijder 1925-03-30 1945-03-08
Tjerk Elsinga verzetsstrijder 1903-06-20 1990-11-13
Bart van Elst verzetsstrijder 1917-07-21 Bennekom 1945-03-20 Amersfoort
Jan Emmer Engelandvaarder
verzetsstrijder
1917-04-06 Wormer 1944-09-07 Mauthausen Bronzen Kruis
Jacob van der Ende verzetsstrijder 1918-08-04 1941-03-13
Jan van den Ende filmregisseur
verzetsstrijder
1922-09-18 2008-10-19
Nico Engelschman acteur
toneelregisseur
verzetsstrijder
1913-11-12 Amsterdam 1988-10-27 Amsterdam
Bouwe van Ens verzetsstrijder 1893-03-23 1945-04-12 Heerenveen
Hendrik Willem Groot Enzerink verzetsstrijder 1916-01-29 2001-01-12
Hendrik Ero verzetsstrijder 1886-07-19 1943-06-04
Samuel Esmeijer verzetsstrijder 1920-12-20 1944-11-28
Jan Evenhuis verzetsstrijder 1896-01-15 1944-08-18
Jan Faber verzetsstrijder 1917-09-21 2001-01-26
Lykele Faber soldaat
verzetsstrijder
1919-09-14 Koudekerk aan den Rijn 2009-10-03 Vernon
Johan Fabricius nieuwslezer
schrijver
journalist
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1899-08-24 Bandung 1981-06-21 Nederland
Eduard Fimmen politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1881-06-18 1942-12-14 Cuernavaca
Gerard Fleischeuer ambtenaar
verzetsstrijder
1889-02-25 Nederland 1945-03-29 Dachau Rechtvaardige onder de Volkeren
Bert Fokkema dominee
verzetsstrijder
1917-12-05 Sneek 1945-04-29 Bergen-Belsen
Dirk Willem Folmer verzetsstrijder 1909-02-03 1944
Joke Folmer verzetsstrijder 1923
Cees Droogleever Fortuyn verzetsstrijder 1922-04-10 1944-09-06 Mauthausen Bronzen Kruis
Joep Francotte verzetsstrijder 1920-12-29 1944-09-05
Louis Frequin fotograaf
kunstschilder
verzetsstrijder
1914-07-29 Arnhem 1998-10-13
Herman Friedhoff verzetsstrijder 1920-08-15 2000-11-11
Leo Herman Frijda verzetsstrijder 1923-08-01 1943-10-01 CS-6
Arie de Froe arts
antropoloog
verzetsstrijder
1907-01-07 1992-10-30 Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Rechtvaardige onder de Volkeren
Wolfgang Frommel auteur
schrijver
verzetsstrijder
1902-07-08 Karlsruhe 1986-12-13 Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland
Rechtvaardige onder de Volkeren
Hein Fuchter verzetsstrijder 1921 Bronzen Kruis
Jacob van der Gaag verzetsstrijder
diplomaat
1905-01-07 1988-02-07
Jan Ysbrands Galama priester
verzetsstrijder
1885-02-24 Tjerkwerd 1942-06-20 Dachau
Casper ter Galestin verzetsstrijder 1912-12-15 1944-09-05
Bastiaan Ganderheyden verzetsstrijder 1924-01-08
Salomon Garf kunstschilder
tekenaar
graficus
verzetsstrijder
1879-12-06 Amsterdam 1943-08-27 Auschwitz Willink van Collenprijs
Koninklijke Medaille ter beschikking gesteld door koningin Wilhelmina
Cornelis Garritsen verzetsstrijder 1921-11-19 Hoensbroek 1945-03-20 Loosdrecht Verzetsherdenkingskruis
Gerard Geelhoed politicus
verzetsstrijder
1920 2006
Barend van Geerenstein verzetsstrijder 1919-12-21 Lunteren 1945-04-17 Appel
Reina Prinsen Geerligs schrijver
verzetsstrijder
1922-10-07 1943-11-24 Sachsenhausen CS-6
Dirk Theodorus Geerlings verzetsstrijder 1914-11-01 1945-02-27
Marten Geertsema verzetsstrijder 1904-12-14 Hoogkerk 1945-05-03 Neuengamme Rechtvaardige onder de Volkeren
Jack van der Geest schrijver
verzetsstrijder
1923-09-17 Den Haag 2009-03-05 Rapid City
Tom Gehrels astronoom
verzetsstrijder
1925-02-21 Haarlemmermeer 2011-07-11 Tucson
Gustaaf Henri Gelder verzetsstrijder 1919-07-08 1945-01-21
Henk van Gelderen directeur
ondernemer
verzetsstrijder
1921-11-05
Jos Gemmeke verzetsstrijder 1922-06-03 Amsterdam 2010-12-20 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Rien van Gent verzetsstrijder 1916 1991
Karel Gerard verzetsstrijder 1910-10-03 1945-04-03
Pieter Roelof Gerbrands verzetsstrijder 1919-07-07 1999-09-11
Kiky Gerritsen-Heinsius verzetsstrijder 1921-04-12 Amsterdam 1990-12-27
Gradus Antonius Gerritsen verzetsstrijder 1917-07-19 1944-09-10
Hans Teengs Gerritsen schaatser
verzetsstrijder
1907-12-29 1990-10-07
Wim Gertenbach verzetsstrijder 1904-03-14 1943-02-05
Adrianus Theodorus Johannes van Gestel verzetsstrijder 1916-01-18 1944-09-10
Hans Geul atleet
verzetsstrijder
1916-05-12 1943-10-01
Bob de Geus verzetsstrijder 1923-03-10 Ankeveen 1999-08-15
Johann Geusendam politicus
verzetsstrijder
1866-02-24 Nederland 1945-04-06 Vaihingen an der Enz
Tonny Gielens verzetsstrijder 1921-11-08 1998-02-04
Jan Gies verzetsstrijder 1905-08-18 Amsterdam 1993-01-26 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Q54181619
Miep Gies schrijver
verzetsstrijder
1909-02-15 Wenen 2010-01-11 Hoorn Rechtvaardige onder de Volkeren
Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland
Grote Ereteken van Verdienste voor de Republiek Oostenrijk
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Q54181619
Raoul Wallenberg Award
Aart van Giessen verzetsstrijder 1916-08-02 1944-07
Jan Hendrik van Gilse verzetsstrijder 1912-06-05 1944-03-28
Jan van Gilse dirigent
componist
verzetsstrijder
1881-05-11 Rotterdam 1944-09-08 Oegstgeest
Maarten van Gilse verzetsstrijder 1916-06-02 1943-10-01
Sandy van Ginkel architect
beeldhouwer
verzetsstrijder
1920-02-10 Amsterdam 2009-07-05 Toronto lid in de Orde van Canada
Jacob de Goede verzetsstrijder 1908-10-18 Zwartsluis 1945-03-08 Woeste Hoeve
Frans Goedhart politicus
journalist
verzetsstrijder
1904-01-25 Amsterdam 1990-03-03 Amsterdam Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Gerrit Jan van Heuven Goedhart journalist
politicus
schrijver
verzetsstrijder
1901-03-19 Bussum 1956-07-08 Genève Carnegie Wateler Vredesprijs
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Nansen Refugee Award
Theo van Gogh verzetsstrijder 1920-11-05 Amsterdam 1945-03-08 Amsterdam verzetsbeweging
Theo Goossen verzetsstrijder 1917-10-20 2000-02-06
Jules Goossens verzetsstrijder 1897-09-24 1968-01-14 Bronzen Kruis
Willemijn Posthumus-van der Goot auteur
schrijver
feminist
verzetsstrijder
1897-05-02 Pretoria 1989-01-16 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Orde van Oranje-Nassau
Bets Gootjes verzetsstrijder 1906-05-25 Heerhugowaard 1981-01-07 Grandville Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers
Daan Goulooze politicus
journalist
verzetsstrijder
1901-04-28 Amsterdam 1965-09-10 Amsterdam
Adrie de Graaf politicus
verzetsstrijder
1903 1945-04-17
Willem de Graaff verzetsstrijder 1902-02-22 1942-12-29
Gisèle d'Ailly-van Waterschoot van der Gracht kunstenaar
uitgever
kunstschilder
glaskunstenaar
verzetsstrijder
1912-09-11 Den Haag 2013-05-28 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Koeno Gravemeijer politicus
verzetsstrijder
1883-02-25 1970-02-13
Siet Gravendaal-Tammens verzetsstrijder 1914-07-29 2014-09-27
Jan Storm van 's Gravesande verzetsstrijder 1919-05-16 1942-02-27
Jan Gregoor kunstschilder
verzetsstrijder
1914-04-09 Den Haag 1982-05-20 Veldhoven
Jan le Griep verzetsstrijder 1913-06-15 Den Haag 1942-10-26 NHW-Betonnen werken Rijnauwen-Vechten
Anna Griese-Goudkuil verzetsstrijder 1903 1945
Funs van Grinsven zanger
dichter
componist
schrijver
verzetsstrijder
1908-09-16 2003-08-18
Bram Grisnigt verzetsstrijder 1923-01-26
Karl Gröger militair
verzetsstrijder
1918-02-07 Wenen 1943-07-01 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Arie de Groot verzetsstrijder 1923
Kees de Groot verzetsstrijder
Paul de Groot journalist
politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1899-07-19 Amsterdam 1986-08-03 Bussum
Riet van Grunsven verzetsstrijder 1918-09-06 Geffen 2004-03-01 's-Hertogenbosch
Theodorus Johannes Maria Gruter verzetsstrijder 1920-08-01 2004-01-16
Cornelis Jan Gude verzetsstrijder 1916-04-24 1943-06-04
Paul Guermonprez kunstenaar
grafisch ontwerper
verzetsstrijder
1908-12-28 Gent 1944-06-10 Overveen
Paul Gulikers verzetsstrijder 1912-05-07 Susteren 1975-06-04 Sittard
Jan Gunnink agrariër
verzetsstrijder
1894-12-30 1954-09-20
Jur Haak voetballer
atleet
verzetsstrijder
1891-11-03 Semarang 1945-01-30 Sachsenhausen
Bert Haanstra filmregisseur
director of photography
filmproducent
fotograaf
scenarioschrijver
filmeditor
verzetsstrijder
persfotograaf
1916-05-31 Rijssen-Holten 1997-10-23 Hilversum De Ondergedoken Camera Gouden Kalf cultuurprijs
Academy Award for Best Documentary, Short Subject
Heimans en Thijsse Prijs
Albertus Johannes de Haas verzetsstrijder 1903-04-15 1941-03-13
Tom de Haas verzetsstrijder 1918
Henricus Johannes Habraken drukker
directeur
verzetsstrijder
1883-01-02 's-Hertogenbosch 1945-04-15 Sint Pancras
Harry Hack verzetsstrijder 1913-08-23 1984-12-01
Jules Haeck verzetsstrijder 1894-09-01 1944-10-16
Dirk Hagemeijer verzetsstrijder 1912-05-20 1999-02-19 Bronzen Kruis
Kees ten Hagen journalist
politicus
verzetsstrijder
1904-11-19 1957-03-11
Albertus Hahn verzetsstrijder 1885 1945
Jan Hak verzetsstrijder 1920-09-19 1944-07-29
Jan Haken onderwijzer
politicus
verzetsstrijder
1912-10-13 1956-11-20
Henri Halberstadt verzetsstrijder 1917-02-10 1943-07-01
Frits van Hall kunstschilder
beeldhouwer
verzetsstrijder
1899-05-08 1945-01-18
Gijs van Hall politicus
verzetsstrijder
1904-04-21 Amsterdam 1977-05-22 Amsterdam
Suzy van Hall danser
verzetsstrijder
1907 1978-07-09
Walraven van Hall bankier
verzetsstrijder
1906-02-10 Amsterdam 1945-02-12 Haarlem Rechtvaardige onder de Volkeren
Presidential Medal of Freedom
Raphaël Halverstad verzetsstrijder 1904-08-11 1978-08-14
Enk Feldhaus van Ham verzetsstrijder 1916-09-28 1995-05-15
Max Hamburger psychiater
verzetsstrijder
1920-02-10 Maastricht 2012-07-02
Gerard van Hamel verzetsstrijder 1911-10-27 1944-07-19
Jaap van Hamel verzetsstrijder 1920-11-04 1944-05-11 Bronzen Kruis
Lodewijk van Hamel spion
verzetsstrijder
1915-06-06 1941-06-16 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Willem Hamminga verzetsstrijder 1922-01-11
Annick van Hardeveld verzetsstrijder 1923-11-09 Amsterdam 1945-05-04 Amsterdam
Willem Harmsma politicus
verzetsstrijder
1913-09-30 1966-11-11
Piet van der Harst verzetsstrijder 1919-10-02 2007-06-07
Willem Hendrik 't Hart verzetsstrijder 1916-10-27 1943-06-24
Willem Lodewijk Harthoorn verzetsstrijder 1913-02-13 1994-02-24
Cornelis Arie Hartog verzetsstrijder
directeur
1910-11-14 1944-09-05
Coos Hartogh verzetsstrijder 1917-04-10 Surabaya 1943-07-01
Hendrik Dirk Stephaan Hasselman officier
verzetsstrijder
1880-09-22 1943-06-04
Johan Barthold Frans van Hasselt verzetsstrijder 1913-02-26 1942-11-10
Nico van Hasselt huisarts
verzetsstrijder
1924-02-19
Havank schrijver
journalist
verzetsstrijder
1904-02-19 Leeuwarden 1964-06-22 Leeuwarden
Kitty van der Have verzetsstrijder 1920-04-05 1945-06-05
Theo Haze verzetsstrijder 1903-10-07 1972-05-14
Harald Frederik Dudok van Heel ondernemer
verzetsstrijder
1893-01-09 Amsterdam 1967-08-22
Freek Bischoff van Heemskerck verzetsstrijder 1917-11-12 2007-07-28
Henk Heerdink verzetsstrijder 1920 1944-09-06
Dirk Heerlijn verzetsstrijder 1913-08-24 't Zandt 1976-06-08 Groningen
Pieter Heertjes politicus
scheikundige
hoogleraar
verzetsstrijder
1907-12-18 1983-05-07
Leonardus Cornelis Heij verzetsstrijder 1914-02-02 1945-02-29
Eugene van der Heijden verzetsstrijder 1920-06-14 2003-04-23 Rechtvaardige onder de Volkeren
Fons van der Heijden verzetsstrijder
Harm Heijes verzetsstrijder 1919-12-25 1944-08-22
Albert Heijnneman atleet
verzetsstrijder
1896-10-28 Penang 1944-02-20 Q116080
Hellema schrijver
verzetsstrijder
1921-03-18 Amsterdam 2005-03-19
Eduard Hellendoorn verzetsstrijder
kunstschilder
1912-11-29 1941-03-13
Albert Helman dichter
toneelschrijver
journalist
vertaler
literatuurcriticus
kinderboekenschrijver
politicus
organist
schrijver
verzetsstrijder
1903-11-07 Paramaribo 1996-07-10 Amsterdam F. Bordewijk-prijs
Jan Helmers verzetsstrijder 1910-04-23 1943-06-04
Willem Helmers verzetsstrijder 1917-07-12 1943-06-04
Jan Hemelrijk wiskundige
hoogleraar
verzetsstrijder
1918-05-28 Arnhem 2005-03-16
Gerard John van Hemert verzetsstrijder 1920-04-29 1944-09-06
John Eric von Hemert verzetsstrijder
Rudi Hemmes verzetsstrijder 1923-06-20
Bart Hendriks verzetsstrijder 1915-04-16 1944-06-06
Johannes Hendrikse verzetsstrijder 1920-05-14 1945-01-13
Jan Hendrikx verzetsstrijder
onderwijzer
1917-02-02
Petertje van den Hengel verzetsstrijder 1922-07-29 Hamersveld-Oud 2006-10-29 Deventer
Henk Henriët kunstschilder
verzetsstrijder
1903-07-12 Amsterdam 1945-05-03 Neustadt in Holstein
Arentje Margrieta Henstra verzetsstrijder 1911-10-24 2013-10-15
Pieter Taekes van der Herberg politicus
verzetsstrijder
1906-07-11 Anjum 1965-02-01
Jan Herberts verzetsstrijder 1926-09-02 1944-09-03
Jan Herder schrijver
politicus
agrariër
timmerman
verzetsstrijder
1889-11-16 Appelscha 1978-03-07 Heerenveen
Gerard Hermans politicus
verzetsstrijder
1910-08-24 1945-04-18
Hans Hers verzetsstrijder 1917-07-04 2006-10-29
Marcel Hertz verzetsstrijder 1920-10-13 Sittard 2001-04-05 Kefar Sava
Wolter Heukels verzetsstrijder 1892-06-23 1945-01-22
Joop de Heus misdadiger
verzetsstrijder
1918-07-03
Coen Hilbrink verzetsstrijder 1915-06-25 Almelo 1944-09-23 Borne
Cor Hilbrink verzetsstrijder
sportbestuurder
ondernemer
1918-07-08 Almelo 1973-06-11 Zenderen
Suzanne Hiltermann-Hiltermann Franse verzetsstrijder 1919-01-17 Amsterdam 2001-10-02 Désaignes
Jan van Hinte verzetsstrijder 1890-03-20 1943-05
Johan Hissink banketbakker
directeur
verzetsstrijder
1911-02-28 Deventer 1944-05-20 Waalsdorpervlakte
Bart van der Hoeden verzetsstrijder 1924-02-13 Utrecht
Cornelis Pieter van den Hoek partizaan
verzetsstrijder
1921-06-07 's-Hertogenbosch 2015-02-12 Werkendam Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Verzetsherdenkingskruis
Pieter Hoekman verzetsstrijder 1917-01-14 1943-11-06
Hendrik Arius Hoekstra verzetsstrijder 1901-07-27 1945-02-10
Henk Hoekstra politicus
verzetsstrijder
1924-06-17 2009-04-10
Wiepke Hof verzetsstrijder 1916-09-08 Echten 1945-03-17
Joop Hollebrands verzetsstrijder 1908-02-29 's-Hertogenbosch 1978-08-14 Soest
Henriette Roland Holst dichter
toneelschrijver
journalist
schrijver
politicus
verzetsstrijder
1869-12-24 Noordwijk 1952-11-21 Amsterdam Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde Prijs voor kunsten en wetenschappen
Prijs voor Meesterschap
Lammerdina Holst verzetsstrijder 1887-11-08 Amsterdam 1944-01-16 Vught
Harry Linthorst Homan advocaat
politicus
verzetsstrijder
1905-05-29 1989-02-03
Ab Homburg spion
verzetsstrijder
1917-06-12 1945-04-01
Jan van Hoof verzetsstrijder 1922-08-07 Nijmegen 1944-09-19 Medal of Freedom
Militaire Willems-Orde
Cor van der Hooft politicus
verzetsstrijder
1910-12-02 1994-04-18
Willem Visser 't Hooft theoloog
verzetsstrijder
1900-09-20 Haarlem 1985-07-04 Genève Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Grote Orde van Verdienste met Ster en Schoudersjerp
Vredesprijs van de Duitse Boekhandel
Four Freedoms Award
Carnegie Wateler Vredesprijs
officier in het Légion d'honneur
Q42309226
Johannes Hoogendoorn verzetsstrijder 1898-12-21 1944-05-20
Wim Hoogewerff verzetsstrijder 1921-04-29 1945-03-08
Frederik Johannes Hoogewooning verzetsstrijder 1923-01-29 1945-03-08
George Frans Hooijer verzetsstrijder 1924-06-29 1945-03-12
Cor ten Hoope verzetsstrijder 1906-11-28 1944-07-16
Pieter Willem Hordijk verzetsstrijder
politicus
1918-05-28 Maasdijk 1992-07-05 Lunteren Bronzen Leeuw
Bronzen Kruis
Ina Horn-Boekbinder verzetsstrijder 1915 Assen 1987 Hilversum
Leo Horn voetbalscheidsrechter
verzetsstrijder
1916-08-29 Sittard 1995-09-16 Amstelveen
Izaak van der Horst verzetsstrijder
notarisklerk
1909-03-04 1944-09-04
Johannes ter Horst verzetsstrijder 1913-04-01 1944-09-23
Henk Hos verzetsstrijder 1906-12-01 1944-05-11
George David Eduard Johan Hotz verzetsstrijder
officier
1886-08-12 1964-07-06 Den Haag
Jan van Hout wielrenner
baanwielrenner
verzetsstrijder
1908-10-17 Valkenburg 1945-02-22 Neuengamme
Jan Houtman verzetsstrijder 1917 1944-11-17
Jan Houtsma verzetsstrijder 1921-12-21 1984-02-07
Bob Houwen verzetsstrijder 1913-05-20 1982-11-28
Wiel Houwen verzetsstrijder 1911-03-22 1990-10-13
Johan Coenraad Heriold Folmer van Hanxleden Houwert verzetsstrijder 1906-04-08 1945-01-07
Anno Houwing verzetsstrijder 1905-10-09 1983-11-29 Leeuwarden
Cornelis Hoving verzetsstrijder 1893-09-23 1944-10-12
Frederik Hovius verzetsstrijder 1898-01-25 1942-10-24
Johanna van Hellenberg Hubar verzetsstrijder 1919-09-23
Wolter Adriaan Joan Jozef van Hellenberg Hubar verzetsstrijder 1916-03-19 1996-07-12
Gerard Hueting verzetsstrijder 1924-05-01 Den Haag 2017-01-20 Nelson
Charles Hugenholtz verzetsstrijder 1915-03-23 1943-07
Johannes Bernardus Theodorus Hugenholtz dominee
verzetsstrijder
1888-05-14 Kattendijke 1973-12-25 Renkum
Isidoor Huijkman verzetsstrijder 1909-03-20 1944-09-06
Lammert Huizing verzetsstrijder 1916-01-27 1944-11-25
Johan Huizinga cultuurhistoricus
historicus
hoogleraar
filosoof
verzetsstrijder
1872-12-07 Groningen 1945-02-01 De Steeg Kungliga Vetenskapsakademien
Hongaarse Academie van Wetenschappen
Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde
D.A. Thiemeprijs
Menno Huizinga fotograaf
verzetsstrijder
1907-10-28 Nes (Ameland) 1947-09-14 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Ber Hulsing gitarist
schrijver
cabaretier
verzetsstrijder
1907-08-28 1980-04-07 Amsterdam
Jan Van Hulst ingenieur
verzetsstrijder
1903-12-18 Nederland 1975-08-01 Nederland Rechtvaardige onder de Volkeren
Johan van Hulst onderwijzer
hoogleraar
politicus
schaker
verzetsstrijder
1911-01-28 Amsterdam 2018-03-22 Amsterdam Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa Rechtvaardige onder de Volkeren
Wim Hulst politicus
verzetsstrijder
1916 1998
Willem Hupkes ingenieur
directeur
verzetsstrijder
1880-05-12 Arnhem 1965-03-11 Amsterdam
Anton van den Hurk verzetsstrijder 1919-03-04 1969-02-16
Mimi van den Hurk verzetsstrijder 1919-08-24 2001-02-14
Peter van den Hurk verzetsstrijder 1919-03-07 2014-12-26
Peter Hurkos kunstschilder
verzetsstrijder
1911-05-21 1988-06-01
Vilmos Huszár kunstschilder
verzetsstrijder
1884-01-05 Boedapest 1960-09-08 Hierden De Stijl
Daniel Johannes Huygens verzetsstrijder 1908 1995-07-10 Rechtvaardige onder de Volkeren
Jacob Hylkema verzetsstrijder 1900-11-22 Grouw 1945-03-08
Willem Idenburg hoofdaannemer
verzetsstrijder
1904-02-18 1945-04-27 Ordedienst
Binnenlandse Strijdkrachten
Hanso Schotanus à Steringa Idzerda radiopresentator
verzetsstrijder
1885-09-26 Weidum 1944-11-03 Den Haag
Gerbrand IJspelder verzetsstrijder 1900-10-16 1941-04-07
Bernardus IJzerdraat restaurateur
onderwijzer
verzetsstrijder
1891-10-13 1941-03-13 Geuzenpenning
Verzetskruis
Kek IJzerdraat verzetsstrijder 1919 2008
Gerrit Imbos verzetsstrijder 1921-07-21 1943-05-04
Frits Iordens verzetsstrijder 1919-06-12 1944-03-02
Hanneke Ippisch-Eikema verzetsstrijder 1925 Benningbroek 2012-04-15 Missoula
Philip Jacobs verzetsstrijder 1922-12-08 Amsterdam 2013-07-31
Jaap Rosen Jacobson verzetsstrijder 1916-09-15 2015-01-02
Fokke Jagersma verzetsstrijder 1920-09-12 1944-04-14
Lin Jaldati zanger
acteur
verzetsstrijder
1912-12-13 Amsterdam 1988-08-31 Oost-Berlijn
George Jambroes verzetsstrijder 1905-04-22 1944-09-07 Bronzen Kruis
Jacobus Jans verzetsstrijder
officier
1874-11-30 1963-12-07 Ordedienst
Gerard Jansen verzetsstrijder 1923-02-13 1944-04-14
Johannes Jansen verzetsstrijder 1917-06-25
Lou Jansen verzetsstrijder 1900-03-28 1943-10-09
Louis Jansen politicus
verzetsstrijder
1915-08-27 Brummen 2010-04-10 Oss
Jules Janssen verzetsstrijder 1918-05-17 Maastricht 2002-01-12 Maastricht
Fernand Janssens verzetsstrijder 1910-10-28 1943-10-21
Edward Willem Janzen verzetsstrijder 1920-05-20 1945-04-13
Bob Jesse verzetsstrijder 1914-11-13 Amsterdam 1982-02-20 Voorhout
Wilco Jiskoot verzetsstrijder 1924-12-29 1945-03-07
Aart Melis Jochemsen agrariër
verzetsstrijder
1911-01-30 Ede 1958-02-12 Utrecht Medal of Freedom
Gustaaf Joekes verzetsstrijder 1921-05-14 1942-02-17
A.M. de Jong vertaler
schrijver
verzetsstrijder
1888-03-29 Steenbergen 1943-10-18 Blaricum
Cees de Jong verzetsstrijder 1905-03-31 1944-06-06
Hantje de Jong politicus
verzetsstrijder
1906-03-11 1944-10-28
Hendrik Roelof de Jong verzetsstrijder 1911-10-20 1945-02-12
Johannes de Jong theoloog
rooms-katholiek priester
verzetsstrijder
1885-09-10 Nes (Ameland) 1955-09-08 Amersfoort Rechtvaardige onder de Volkeren
Loe de Jong journalist
historicus
schrijver
verzetsstrijder
1914-04-24 Amsterdam 2005-03-15 Amsterdam Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Zilveren Nipkowschijf
Gouden Ganzenveer
Michel Herman Meijer de Jong verzetsstrijder 1925-05-02 1942-12-24
Roel de Jong verzetsstrijder 1913-06-24 1973-07-25
Xenia Stad-de Jong sprinter
atleet
verzetsstrijder
1922-03-04 Semarang 2012-04-03 Zoetermeer
Ernst de Jonge roeier
advocaat
verzetsstrijder
1914-05-22 Sinabang 1944-09-03
<some value>
Rawicz
<some value>
Groep Kees
Freek de Jonge verzetsstrijder 1915-12-27 1949-10-09
Henk de Jonge verzetsstrijder 1916-12-28 2010-12-12 Militaire Willems-Orde
Jan Jongebreur verzetsstrijder 1904-01-03 1942-01-27
Piet Jongeling journalist
politicus
schrijver
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1909-03-31 Broeksterwoude 1985-08-26
Nico Jonk verzetsstrijder 1944-07-16 Overveen KP-Waterland
Eddie Jonker verzetsstrijder 1921-07-16 Amsterdam Bronzen Kruis
Joost Pieter Jonker verzetsstrijder 1902-08-24 1944-12-10
Leendert Marie Jonker verzetsstrijder 1915-03-22 1944-12-10
Geert Jonkman verzetsstrijder 1910-01-28 Oudeschoot 1970-09-12 Leeuwarden
Willem Frederik Jonkman verzetsstrijder 1893-11-10 1945-03-18
Han Jordaan verzetsstrijder 1918-07-09 1945-05-03
Paul Josso verzetsstrijder 1917-07-29 2000-06-14
Floor Wibaut jr. arts
politicus
verzetsstrijder
1887-05-31 1974-05-07
Hendrik Jakob Lever jr. verzetsstrijder 1923-12-26 Groningen 1944-08-18
Ab Jüdell verzetsstrijder 1925-06-15 1983-11-21
Wim Jungmann journalist
verzetsstrijder
1913-11-16 2000-12-30
Herman van de Kaa verzetsstrijder 1926-07-02 Lunteren Lid in de Orde van Oranje-Nassau
Fritz Kahlenberg fotograaf
verzetsstrijder
1916-02-12 Berlijn 1996-10-10 New York De Ondergedoken Camera
Ingeborg Kahlenberg verzetsstrijder
fotograaf
1920-03-27 Bremen 1996-10-02 New York
Marcus Kaisiepo verzetsstrijder 1913-05-01 2000-05-18
Jan Kalff politicus
verzetsstrijder
1901-09-11 1974-03-15
William Leo Kalkhoven verzetsstrijder 1904-07-20 2000s
Bouwe Kalma politicus
verzetsstrijder
1924-05-02 2011-06-25
Andries Kalter verzetsstrijder 1904-11-11 1945-03-21
Arnold van de Kamp verzetsstrijder 1921-09-15 Utrecht 1945-04-16 Utrecht
Pieter Kamphorst verzetsstrijder 1894-11-24 1944-09-07
Gerrit Kars verzetsstrijder 1903-02-28 1987-05-10
Jan Kassies politicus
verzetsstrijder
1920-05-30 1995-10-31 Verzetsprijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
Zilveren Anjer
Gerrit Willem Kastein neuroloog
verzetsstrijder
1910-06-25 1943-02-21 CS-6
Leendert Keesmaat verzetsstrijder 1911-04-20 1941-03-13 Geuzen
Hans Keilson schrijver
dichter
psychiater
psycholoog
verzetsstrijder
1909-12-12 Bad Freienwalde 2011-05-31 Hilversum Deutsche Akademie für Sprache und Dichtung Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Johann-Heinrich-Merck-Preis
Adriaan de Keizer verzetsstrijder 1922-10-10 2007-05-03 Bronzen Kruis
Jo Kelderman verzetsstrijder 1919-01-11 Ede 1945-03-20 Amersfoort
Ernst van Kempen verzetsstrijder 1923-12-20 1945-04-25
Joseph Kentgens verzetsstrijder 1915-12-21 2009-07-19
Jack Kerkhoff verzetsstrijder 1922-07-21
Anda Kerkhoven verzetsstrijder 1919-04-10 Saint-Cloud 1945-03-19 Haren
Piet Kerssens verzetsstrijder 1921-03-07 1944-10-27
Harm Ketelaar verzetsstrijder 1894 Assen 1901s
Jan Keulen verzetsstrijder
kapelaan
1917-11-12
Albert Keuter verzetsstrijder
dominee
1892-01-07 1945-03-10
Maurits Kiek verzetsstrijder 1909-08-05 1980-02-13 Bronzen Kruis
Immigje Kiers verzetsstrijder
huisvrouw
1892-10-29 1982-09-27 Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Kijne verzetsstrijder 1895-01-03 1941-03-13 Geuzen
Henk Kikkert politicus
verzetsstrijder
1912-10-23 1988-03-20
Harmen Kingma verzetsstrijder
ondernemer
1907 1977
Johannes Kippers verzetsstrijder 1899-06-23 1944-04-14
Hetty van Klaveren verzetsstrijder 1916-03-21 Utrecht 2014-07-08 Amsterdam Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Krijn Kleijn verzetsstrijder 1924 2011 Bronzen Kruis
Johannes Kleiman ondernemer
verzetsstrijder
1896-08-17 Koog aan de Zaan 1959-01-28 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Gerrit Kleinveld verzetsstrijder 1915-03-13 2006-12-12
Gerrit Kleisen verzetsstrijder
soldaat
douanebeambte
1917-09-09 1944-06-06
Jan Klingen verzetsstrijder
onderwijzer
1884-10-05 1944-09-24
Johannes Klingen verzetsstrijder
frater
1913-02-22 1942-01-24
Jakob Klok politicus
verzetsstrijder
1893-02-04 1984-08-06
Marga Klompé politicus
verzetsstrijder
1912-08-16 Arnhem 1986-10-28 Den Haag Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau
Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau
Kruis van Verdienste van het Nederlandse Rode Kruis
Diet Kloos-Barendregt zanger
verzetsstrijder
1924-05-09 Dordrecht 2015-04-03 Elden Groep Albrecht
Barend Klooss verzetsstrijder 1913-10-22 1944-09-06 Mauthausen Bronzen Kruis
Marcus Pieter Machiel van der Klooster verzetsstrijder 1912-11-11 1944-12-10
Tjerk Kloostra verzetsstrijder 1910-06-18 1943-02-24
Henri Knap schrijver
journalist
verzetsstrijder
1911-02-08 Amsterdam 1986-03-04 Amstelveen
Geert Knol verzetsstrijder Stiens
Hans Knoop verzetsstrijder 1919-04-18 2012-02-18
Nico Knoppers dominee
verzetsstrijder
1917-03-03 Almelo 2006-10-28 Sherwood Park Verzetsherdenkingskruis
Cornelis Knulst verzetsstrijder 1918-07-21 1990-07-17 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Cornelis de Kock politicus
verzetsstrijder
1908-11-22 1944-09-18
Siewert de Koe verzetsstrijder
student
1915-04-02 1944-06-22
Klaas Koelstra verzetsstrijder 1914-03-03 Balk (Friesland) 1944-07-14
Peter John Koets onderwijzer
hoofdredacteur
wethouder
politicus
journalist
verzetsstrijder
1901-11-03 1995-05-12 Verzetsster Oost-Azië 1942-1945
Hans van Koetsveld verzetsstrijder 1918-11-23 1944-02-29
Hebe Charlotte Kohlbrugge theoloog
verzetsstrijder
1914-04-08 Utrecht 2016-12-13 Utrecht Joost van den Vondelprijs
Max Kohnstamm diplomaat
historicus
verzetsstrijder
1914-05-22 Amsterdam 2010-10-20 Amsterdam Club van Rome Q20204999
Carnegie Wateler Vredesprijs
Henk Kok fotograaf
verzetsstrijder
1920-08-13 Delft
Mauritz Christiaan Kokkelink militair
verzetsstrijder
1913-06-17 Ambarawa 1994-08-24 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Johannes Kolf verzetsstrijder 1915-11-06 1945-01-29
Cornelis Kolff verzetsstrijder 1912-04-18 1941s
Tim Kolff politicus
verzetsstrijder
1882-02-06 1944-01-25
Willem Kolff arts
internist
hoogleraar
onderzoeker
Q20950187
verzetsstrijder
1911-02-14 Leiden 2009-02-11 Delaware County Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
American Academy of Arts and Sciences
Rechtvaardige onder de Volkeren
Japanprijs
Gairdner Foundation International Award
Harvey Prize
Wilhelm Exner-medaille
Lasker-DeBakey Clinical Medical Research Award
National Inventors Hall of Fame
Anton de Kom auteur
dichter
schrijver
anti-imperialist
verzetsstrijder
1898-02-22 Paramaribo 1945-04-24 Kamp Sandbostel
Bouke Koning verzetsstrijder
tuinder
1915-09-19 Akkrum 1998-04-24
Hans Koning journalist
romanschrijver
verzetsstrijder
1921-07-12 Amsterdam 2007-04-13 Easton
Jan de Koning politicus
geograaf
hoogleraar
econoom
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1926-08-31 Zwartsluis 1994-10-09 Leiden
Piet Kooiman politicus
verzetsstrijder
1891-11-27 1959-02-23
Kees Koole verzetsstrijder 1912-04-21 1977-04-13
Jan Koolhof verzetsstrijder 1922-11-10 1944-10-27
Meindert Koolstra verzetsstrijder 1917-06-04 Rinsumageest 1944-09-07 Mauthausen
Albert Koopman houtbewerker
verzetsstrijder
timmerman
1917-02-04 Ychtenerfeanpolder 1945-03-17 Dunegeaster- en Follegeasterpolder
Harmen Koopmans Engelandvaarder
stuurman
verzetsstrijder
1920-10-08 1945-03-08
Harry Koopmans rooms-katholiek priester
verzetsstrijder
1906-01-27 Breda 1944-08-09 's-Hertogenbosch
Henri Koot verzetsstrijder 1883-12-29 1959-01-18 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Arij Kop verzetsstrijder 1902-02-28 1941-03-13 Geuzen
Jacques Kopinsky kunstschilder
verzetsstrijder
1924-03-01 Amsterdam 2003-01-11 Amsterdam
Johan Willem de Bruyn Kops verzetsstrijder 1922-07-10 2008-02-04
Abraham de Korte verzetsstrijder 1898-10-11 1945-04-03
Anton Kortlandt verzetsstrijder 1891-10-12 1944-11-27
Roelf Korvemaker verzetsstrijder 1892-12-09 1945-03-21
Jan de Korver verzetsstrijder 1921-01-31 1982
Hans de Koster politicus
verzetsstrijder
1914-11-05 Leiden 1992-11-24 Wassenaar
Gerrit Kouwenaar dichter
schrijver
vertaler
journalist
verzetsstrijder
scenarioschrijver
1923-08-09 Amsterdam 2014-09-04 Amsterdam Poëzieprijs van de gemeente Amsterdam
Jan Campert-prijs
Henriette Roland Holst-prijs
Martinus Nijhoff Vertaalprijs
P.C. Hooft-prijs
Prijs der Nederlandse Letteren
VSB Poëzieprijs
Prijs voor Meesterschap
Herman Gorterprijs
Karel van de Woestijneprijs
Jan Kouwenberg verzetsstrijder 1919-08-23
Dirk Kouwenhoven verzetsstrijder 1916-05-12 1941-03-13 Geuzen
Gerard Kouwenhoven verzetsstrijder 1920-08-18 2006-12-24
Boris Kowadlo fotograaf
verzetsstrijder
1911-12-02 Płock 1959-05-29 Porto De Ondergedoken Camera
Jacob Kraal verzetsstrijder
timmerman
1914-02-12 1944-04-14
Willem Kraan verzetsstrijder 1909-08-02 Amsterdam 1942-11-19 Soesterberg Rechtvaardige onder de Volkeren
Hendrik Kraemer godsdiensthistoricus
theoloog
hoogleraar
verzetsstrijder
1888-05-17 Amsterdam 1965-11-11
Carel Kranenburg verzetsstrijder 1917-08-25 1947-03-17
Charles Douw van der Krap militair
verzetsstrijder
1908-10-08 1995-12-09 Militaire Willems-Orde
Bronzen Kruis
Q2566385
Chris Krediet verzetsstrijder 1915-05-31 1975-07-21 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Walrave van Krimpen militair
verzetsstrijder
1894 1943 Bronzen Kruis
Ted Kroeze verzetsstrijder 1920 1944
Jan Krol politicus
verzetsstrijder
1908-02-27 Baardwijk 1994-02-15 Heemstede
Eric Krop politicus
verzetsstrijder
1916-05-20 Rotterdam 1977-04-11 Bergwegziekenhuis Rechtvaardige onder de Volkeren
Harry van Kruiningen beeldend kunstenaar
etser
kunstschilder
verzetsstrijder
1906-01-28 Hansweert 1996-06-30 Laren
Jan Kruis agrariër
verzetsstrijder
1904-03-26 Luinjeberd 1945-04-14 Haskerdijken
Philippe Pierre Robert Kruis verzetsstrijder 1921-09-17 2006-05-08 Bronzen Kruis
Arie Johannes de Kruyff verzetsstrijder 1912-11-06 1944-09-07
Willy Kruyt journalist
politicus
verzetsstrijder
1877-09-08 Amsterdam 1943 Berlijn
Gerrit Jan Kuenen verzetsstrijder 1918-01-13 1944
Victor Kugler elektricien
verzetsstrijder
1900-06-05 Vrchlabí 1981-12-16 Toronto Rechtvaardige onder de Volkeren
Pieter Kuhn striptekenaar
schrijver
verzetsstrijder
1910-05-22 Amsterdam 1966-01-20
Celina Johanna Kuijper verzetsstrijder 1923-03-04 1943-08-27 Auschwitz
Sape Kuiper verzetsstrijder 1924-02-03 1943-10-01
Helena Kuipers-Rietberg verzetsstrijder 1893-05-26 Winterswijk 1944-12-27 Ravensbrück
Jacobus Christiaan Kwinkelenberg verzetsstrijder 1920-06-11 1943-11-23
Edzard van der Laan arts
politicus
verzetsstrijder
1910-10-04 Wijckel 1983-11-26 Oegstgeest
Harm van der Laan verzetsstrijder 1880-11-25 1944-10-27
Sieger van der Laan verzetsstrijder Heerenveen
Henk van Laar onderwijzer
natuurbeschermer
publicist
verzetsstrijder
1898-02-05 Amsterdam 1955-12-02 Amsterdam
Leendert Lafeber verzetsstrijder 1894-10-21 1967-05-09 Rechtvaardige onder de Volkeren
Gerard Lambert verzetsstrijder 1919-03-24 Sint-Gillis 1945-04-15 Lunteren
Leo van Lamsweerde verzetsstrijder 1919-06-05 1998-10-25
Albert Ferdinand Lancker verzetsstrijder 1894-03-02 Utrecht 1945-02-11 Hoge Hexel
Jan de Landgraaf verzetsstrijder 1921-02-11 1978-03-22 Militaire Willems-Orde
Han Langeler verzetsstrijder 1922 2011
Wijnand Langeraar verzetsstrijder 1915-11-02 2002-02-16
Leendert Langstraat verzetsstrijder 1908-05-14 1941-03-13
Luis de Lannoy verzetsstrijder Curaçao 1973-03
Wibo Sjerp Lans verzetsstrijder 1884-03-14 1943-02-05
Bib van Lanschot bankier
verzetsstrijder
1914-06-30 Vught 2001-08-16 Eindhoven Militaire Willems-Orde
Piet Laros verzetsstrijder 1901 1997
Janny Laupman verzetsstrijder 1926-03-23 1986-06-27
August Lausberg verzetsstrijder 1884-02-23 Delft 1981-07-31 Delft Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Huub Lauwers spion
journalist
verzetsstrijder
1915-07-09 2004-06-13
Cornelis Lazonder verzetsstrijder 1913-04-10 1944-12-10
Bernard Leene baanwielrenner
wielrenner
verzetsstrijder
1902-02-15 Den Haag 1988-11-24 Amsterdam
Philip de Leeuw verzetsstrijder 1914-05-25 Den Haag 1944-11-20 Veenendaal
Hannie van Leeuwen politicus
socioloog
bankier
verzetsstrijder
1926-01-18 Delft 2018-08-01 Rotterdam Atlantische Commissie Officier in de Orde van Oranje-Nassau
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau
Verzetsherdenkingskruis
Prins Maurits-Medaille
Majoor Bosshardt Prijs
Jaap van Leeuwen verzetsstrijder 1892-04-06 1977-05-01
Sjoerd Leiker radiopresentator
dichter
toneelschrijver
schrijver
journalist
verzetsstrijder
1914-05-28 Drachten 1988-12-15 Hoorn Marianne Philipsprijs
Frits Lemaire kunstverzamelaar
fotograaf
cameraman
verzetsstrijder
1921-03-07 Amsterdam 2005-12-28 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Jean Lenglet schrijver
journalist
verzetsstrijder
1889-06-07 1961-10-27
Hester van Lennep verzetsstrijder 1916-07-06 2000-01-01
Hugo van Lennep verzetsstrijder
student
1913-04-17 1945-02-17
Mies Boissevain-van Lennep feminist
verzetsstrijder
1896-09-21 Amsterdam 1965-02-18
Kees van Lent verzetsstrijder 1919-03-18 1942-06-13
Max Léons verzetsstrijder 1921-11-24
Hendrik Letteboer verzetsstrijder 1916-04-03 2002-01-06
Herman Leus verzetsstrijder 1917-12-18 1945-03-08
Jan Lever verzetsstrijder 1922-08-11 Groningen 1944-07-21 Eenum
Meta Lever verzetsstrijder 1928
Abraham Levi verzetsstrijder 1910-07-30 1944-10-31 Bronzen Kruis
Fritz Levisohn arts
ondernemer
verzetsstrijder
1905-04-24 Gelsenkirchen 1955-03-28
Carel van Lier kunstverzamelaar
verzetsstrijder
1897-09-05 Den Haag 1945-03 Hannover
Theo van Lier politicus
verzetsstrijder
1916-05-11 1992-06-06 Militaire Willems-Orde
Trui van Lier verzetsstrijder 1914-11-13 2002-11-29
Truus van Lier verzetsstrijder 1921-04-22 1943-10-27 CS-6
Noud van Lierop rooms-katholiek priester
verzetsstrijder
1897-09-25 1942-11-27
Johannes Petrus Lijding verzetsstrijder 1914-09-04 1945-01-05
Koen Limperg architect
verzetsstrijder
1908-07-19 Amsterdam 1943-07-01 Bloemendaal
Johan Limpers beeldhouwer
verzetsstrijder
1915-08-02 Heemstede 1944-06-10 Amsterdam
Nel Lind verzetsstrijder 1913-10-12 1997-05-22
Wijbert Lindeman verzetsstrijder 1909 1988-01-12
Mary Lippens verzetsstrijder 1904-08-03 1944-09-08
Rie Lips-Odinot politicus
verzetsstrijder
1908-05-04 1998-01-26
Hendrik van Loenen verzetsstrijder 1915 1997
Rijk van Loenen verzetsstrijder 1893-05-09 Leusden-Zuid 1969-08-30 Leusden-Zuid
Tijmen Jan Loggers architect
verzetsstrijder
1900-11-16 Zwolle 1984-09-22 Rijssen
Anje Lok verzetsstrijder Siegerswoude
Jo Lokerman verzetsstrijder 1901-03-04 Rotterdam 1945-02-01 Neuengamme
Johan van Lom advocaat
verzetsstrijder
1908-01-30 Gorinchem 1945-03-06 Amsterdam
Monique de Selys Longchamps verzetsstrijder 1906-02-09 1990-06-11
Pit van Loo kunstschilder
politicus
verzetsstrijder
1905-04-18 1991-06-25
Levinus van Looi journalist
verzetsstrijder
1897-09-06 1977-05-13
Johan Looijen verzetsstrijder 1917-03-02 1945-04-09
Jacobus Eugène van Loon verzetsstrijder 1919-04-08 2012-04-26
Jan Glastra van Loon jurist
politicus
hoogleraar
rechter
verzetsstrijder
1920-03-16 Jakarta 2001-10-22 Den Haag
Theo van Loon verzetsstrijder 1920-02-02 1945-04-01
Ton Loontjens verzetsstrijder 1922-11-19 2010-11-13
Geertjan Lubberhuizen uitgever
verzetsstrijder
1916-03-15 Schoten 1984-07-18 Cornamona
Herman Lucas verzetsstrijder 1921-11-19 1942-03-21
Herman Lugthart verzetsstrijder 1921-02-14 Katwijk 2005-08-11
Max Lugthart verzetsstrijder 1919-10-07 Katwijk 1945-03-20 Amersfoort
Joop Luijkenaar verzetsstrijder 1918-01-19 1996-02-04
Samuël Willem Alexander van Voërst van Lynden politicus
verzetsstrijder
1904-08-29 1945-05
Willem G. van Maanen schrijver
journalist
verzetsstrijder
1920-09-30 Kampen 2012-08-17 Leusden Constantijn Huygens-prijs
Multatuliprijs
F. Bordewijk-prijs
Sjoerd Leikerprijs
Charlotte Köhler Prijs
Lucy B. en C.W. van der Hoogtprijs
Prozaprijs van de gemeente Amsterdam
Gerard Maas schrijver
verzetsstrijder
1913 1988
Piet Maaskant verzetsstrijder 1921-05-22 Bodegraven 1944-04-08 Katwijk
Armand Maassen verzetsstrijder 1920-01-03 1943-02-13
Humphrey Max Macaré verzetsstrijder 1921-10-12 1944-04-30
George Maduro militair
verzetsstrijder
1916-07-15 Willemstad 1945-02-09 Dachau Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Bernardus Manders verzetsstrijder 1914-12-14 1979-09-02
Karel August Mans verzetsstrijder 1913-11-11 1981-02-18
Sicco Mansholt politicus
agrariër
verzetsstrijder
1908-09-13 Ulrum 1995-06-30 Wapserveen
Albert Marcusse verzetsstrijder
hoofdinspecteur
1903-11-02 1944-06-06
Lau Mazirel advocaat
feminist
verzetsstrijder
1907-11-29 Utrecht 1974-11-20 Saint-Martin-de-la-Mer
Jacobus Martinus van der Meer verzetsstrijder
spion
1922-07-15 1987
Piet Meerburg verzetsstrijder 1919-09-01 2010-04-11
Arthur Meerwaldt advocaat
journalist
verzetsstrijder
1918-10-23 1945-01-08
Johan Meewis verzetsstrijder 1905-09-21 1948-04-18
Joop van der Meij verzetsstrijder 1910-03-06 1999
Chiel von Meijenfeldt politicus
verzetsstrijder
1923-01-04 1990-11-24
Gerard von Meijenfeldt militair
verzetsstrijder
1915-01-19 Bogor 1992-03-06 Utrecht
Eduard Otto Mettivier Meijer verzetsstrijder 1914-07-06 1944-09-06
Frans Meijer verzetsstrijder
kunstenaar
graficus
1913-11-06 1999
Lou Meijers verzetsstrijder 1920-01-27 2002-07-31
Ted Meines verzetsstrijder 1921 Huizum 2016-12-24 Leidschendam
Jan Mekel hoogleraar
verzetsstrijder
1891-12-22 Bedum 1942-05-03 Sachsenhausen
Truus Menger-Oversteegen beeldhouwer
verzetsstrijder
1923-08-29 Schoten 2016-06-18 Grootebroek Rechtvaardige onder de Volkeren
Mobilisatie-Oorlogskruis
Orde van Oranje-Nassau
Abraham Menist politicus
vakbondsbestuurder
meubelmaker
diamantbewerker
metselaar
verzetsstrijder
1896-11-03 1942-04-13 Amersfoort
Leusden
Fons Mertens verzetsstrijder 1917-07-05 Roggel 2003-09-09 Sevenum
Denis Claire Baudouin Mesritz advocaat
verzetsstrijder
1919-10-16 1945-03-16
Jean Mesritz verzetsstrijder 1918-03-02 1945-03-31
Hendrik Methorst politicus
verzetsstrijder
1896 Utrecht 1969 Zeist
Henri Methorst verzetsstrijder 1909-04-12 2007-08-10 Rechtvaardige onder de Volkeren
Cut Nyak Meutia militair
verzetsstrijder
1870 1910 Held van Indonesië
Henning Meyer verzetsstrijder 1920-08-21 1964-08-20
Selma Meyer verzetsstrijder
activist
1890-07-06 1941-02-11
Jo Meynen politicus
verzetsstrijder
1901-04-13 Littenseradeel 1980-02-13
Henk van der Mheen verzetsstrijder 1924-07-14 Ede 1945-01-28 Dodewaard Medal of Freedom
Wim van der Mheen verzetsstrijder 1923-02-16 Ede 1945-01-28 Dodewaard Medal of Freedom
Henk Michel verzetsstrijder 1923 2004
Erik Michielsen verzetsstrijder 1917-07-08 1944-08-26
Piet Miedema verzetsstrijder 1909 Eernewoude 1945-05-10
Bill Minco politicus
verzetsstrijder
1922-05-21 Almelo 2006-05-05 Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland
Antoon Berend Mink Engelandvaarder
spion
verzetsstrijder
1918-10-21 1944-09-07
Kornelis Heiko Miskotte theoloog
auteur
hoogleraar
non-fictieschrijver
verzetsstrijder
1894-09-23 Utrecht 1976-08-31 Voorst
Edzard Moddemeijer verzetsstrijder 1916 1998 Bronzen Kruis
Oscar Mohr verzetsstrijder 1907 1952
Hubertus Mol diaken
verzetsstrijder
1914-05-06 1943-04-13
Gezina van der Molen journalist
jurist
hoogleraar
verzetsstrijder
1892-01-20 1978-10-09
Jan Molenaar verzetsstrijder 1918-04-12 1942-03-29
Ernst Octavianus Moltzer roeier
zeiler
verzetsstrijder
1910-05-01 Amsterdam 1941-11-15 Noordzee
Joep Mommersteeg politicus
verzetsstrijder
1917-03-06 's-Hertogenbosch 1991-09-21 Amsterdam Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa
Robbie Mooiweer verzetsstrijder
spion
1923-04-14 1971
Adrien Moonen politieagent
verzetsstrijder
1914-12-16 1943-08-07
Jules Moormann onderwijzer
politicus
verzetsstrijder
1889-05-24 1974-08-05
Arie Mooy verzetsstrijder 1919-07-11 1944-04-30
Willem Pahud de Mortanges verzetsstrijder
student
1921-07-01 1943-05-18
Daniël de Moulin arts
hoogleraar
verzetsstrijder
1919-09-12 2002-02-09 Bronzen Kruis
Alfred Mozer journalist
verzetsstrijder
1905-03-15 München 1979-08-12 Arnhem
Leendert van den Muijzenberg verzetsstrijder 1905-11-07 1987-02-09
Kees Mulder verzetsstrijder 1895-12-01 Wageningen 1965-08-01 Wageningen Medal of Freedom
Menco Rein Mulder verzetsstrijder 1923-12-23 1945-04-24
Tiny Mulder vertaler
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1921-04-02 Beetsterzwaag 2010-11-04
Gustav H. Müller verzetsstrijder
Wilhelm Leonard André du Celliée Muller verzetsstrijder 1887-10-17 1942-10-28
Karel de Munter verzetsstrijder 1912-07-18 Purwakarta 1972
Sam van Musschenbroek verzetsstrijder
student
ambtenaar
1916-08-25 1943-07-01
Aloijsius Christiaan Naarstig verzetsstrijder 1895-02-15 Amsterdam 1945-03-08 Amsterdam
Caspar Naber verzetsstrijder 1906-03-16 1944-11-11 Bronzen Kruis
Jan Naber verzetsstrijder 1923 1957
Willem Nagel schrijver
jurist
hoogleraar
verzetsstrijder
1910-08-25 Zwolle 1983-07-27 Leiden Multatuliprijs
Hendrik de Vriesprijs
Prozaprijs van de gemeente Amsterdam
extra prijs
Piet Nak verzetsstrijder
vuilnisman
1906-12-28 1996-12-16 Rechtvaardige onder de Volkeren
Jac Naus verzetsstrijder 1913-12-31 1945-04-15
Walle Nauta neurowetenschapper
hoogleraar
anatoom
verzetsstrijder
1916-06-08 Medan 1994-03-24 Cambridge National Academy of Sciences
American Academy of Arts and Sciences
Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
Rechtvaardige onder de Volkeren
NAS Award in the Neurosciences
Q30123933
Delfincio Navarro jurist
verzetsstrijder
Curaçao
Gerhard Willem Navis verzetsstrijder
ingenieur
1901-07-04 1945-04-11
Gerrit Willem Navis verzetsstrijder 1900-05-20 1944-12-15
Lambertus Neher politicus
verzetsstrijder
1889-09-13 1967-08-22
Klaas Nieboer verzetsstrijder 1925-08-14 1944-08-22
Constant Nieuwenhuijs kunstschilder
beeldhouwer
verzetsstrijder
1920-07-21 Amsterdam 2005-08-01 Utrecht Oeuvreprijs Fonds BKVB
Sikkensprijs
Verzetsprijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
Zilveren Anjer
Jeanne Oosting Prijs
Frederik Nieuwenhuijsen verzetsstrijder
tussenpersoon
1905-10-03 Amsterdam 1945-02-12 Haarlem
Antonius Nieuwenhuisen verzetsstrijder 1894-12-17 1944-12-11
Bé Nijenhuis schrijver
verzetsstrijder
1914-11-16 Heerenveen 1972-01-01
Dolf Nijhoff verzetsstrijder 1914-11-05 1945-04-01
Martinus Nijhoff dichter
schrijver
vertaler
literatuurcriticus
verzetsstrijder
1894-04-20 Den Haag 1953-01-26 Den Haag Constantijn Huygens-prijs
Prijs van Amsterdam
H.J. van Nijnatten-Doffegnies schrijver
verzetsstrijder
1898-02-16 Diepenveen 1990-04-30 Doorn Verzetsherdenkingskruis
Jan Nouwinus Nobbe verzetsstrijder 1903-12-09 1942-09-07
Gulian Tutein Nolthenius politicus
verzetsstrijder
1904-02-21 1992-10-09
Jan Andries de Nooij verzetsstrijder 1924-02-17 Ede
Menno de Nooij verzetsstrijder 1919-07-05 Ede 1983-04-25 Ede Medal of Freedom
Verzetsherdenkingskruis
Paul de Nooij verzetsstrijder 1922-12-06 Bennekom 1996-09-24 Bennekom Medal of Freedom
Zwerus de Nooij verzetsstrijder 1924-05-31 Bennekom 2015-08-24 Brisbane Medal of Freedom
Isaac John Nooter verzetsstrijder 1893-03-25 1945-05-03
Hans Nord advocaat
politicus
verzetsstrijder
1919-10-11 1996-07-16
Max Nord dichter
journalist
schrijver
verzetsstrijder
1916-04-01 2008-02-28
Wim van Norden journalist
verzetsstrijder
1917-06-13 Bussum 2015-05-29 Amsterdam
Klaas Norel schrijver
journalist
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1899-11-09 Harlingen 1971-05-04
Fred Vas Nunes verzetsstrijder 1914-09-03 2008-01-16
Piet Oberman verzetsstrijder 1908-07-31 1972-11-14 Dokkum
Teukoe Oemar partizaan
verzetsstrijder
1854 Meulaboh 1899-02-11 Meulaboh Held van Indonesië
Hendrik Offereins verzetsstrijder 1898-11-18 1945-01-08
Mirjam Ohringer verzetsstrijder 1924-10-26 Amsterdam 2016-05-29
Jacobus Hendrik Oldenbroek vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1897-11-10 1970-03-07
Gusta Olivier-Vonk verzetsstrijder 1929-06-06 Amsterdam
Annie van Ommeren-Averink politicus
verzetsstrijder
1913-05-28 1991-02-01
Albert Omta politicus
verzetsstrijder
1914-11-07 2008-08-30
Herman Oolbekkink verzetsstrijder 1911-09-27 1944-06-06
Cas Oorthuys fotograaf
verzetsstrijder
persfotograaf
1908-11-01 Leiden 1975-07-22 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Piet Oosterbroek politicus
verzetsstrijder
1900-08-05 Heerhugowaard 1971-12-29 Meppel
Allard Oosterhuis reder
verzetsstrijder
1902-07-19 1967-01-01
Chris van Oosterzee verzetsstrijder 1922-03-20 1989-04-18
Bob Oosthoek acteur
verzetsstrijder
1912 1944
Jules van Oppen priester
verzetsstrijder
1882-05-10 1943-02
Jacobus Oranje jurist
verzetsstrijder
1898-07-27 1946-04-06
Johannes Osten wapenkunstenaar
verzetsstrijder
1879-09-14 Jakarta 1965-03-27 Den Haag
John Osten verzetsstrijder 1920 2010-09-22 Bronzen Kruis
Huibert Ottevanger politicus
verzetsstrijder
1911-02-10 1996-09-26
Joop Oudenaller typograaf
verzetsstrijder
1876-06-26 Hilversum 1945-02-12 Haarlem
William A. S. Ouderland verzetsstrijder 1917-12-06 Amsterdam 2001-05-18 Perth
Johannis Oudkerk verzetsstrijder 1900-03-18 1944-12-10
Herman Overes verzetsstrijder 1908 1944
Freddie Oversteegen verzetsstrijder 1925-09-06 Schoten 2018-09-05 Driehuis Raad van Verzet Mobilisatie-Oorlogskruis
Freek Ox verzetsstrijder 1920-05-03 1944-07-15
Jikke Ozinga hotelier
verzetsstrijder
1906-03-20 Hommerts 1996-08-04
Adriaan Martijn Padmos verzetsstrijder 1919-09-23 1944-12-10
Jan de Pagter verzetsstrijder 1905-05-04 1944
Tjeerd Pannekoek verzetsstrijder 1886-12-01 1944-12-18
Ru Paré kunstschilder
verzetsstrijder
1896-07-14 1972-02-25 Den Haag
Hermanus Parlevliet Engelandvaarder
verzetsstrijder
1916-05-16 1944-04-30 Bronzen Kruis
Adriaan Paulen sportmanager
voetballer
middenafstandsloper
verzetsstrijder
1902-10-12 Haarlem 1985-05-09 Eindhoven Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Jan Peelen militair
verzetsstrijder
1910-12-09 1997-04-22 Militaire Willems-Orde
Karel Pekelharing ballerina
verzetsstrijder
1909-08-06 Hoorn 1944-06-10
Frederik Pelder verzetsstrijder 1918-01-19 2000-09-19
Leo Penders verzetsstrijder 1915 1945-04-24
Leonardus Hendrik Penninkx verzetsstrijder 1895-11-27 1944-11-30
Jaap Penraat architect
verzetsstrijder
1918-04-11 Amsterdam 2006-06-25 Catskill Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Mathijs Peters politicus
verzetsstrijder
1908-10-11 1962-01-25 Militaire Willems-Orde
Frits Philips ondernemer
verzetsstrijder
1905-04-16 Eindhoven 2005-12-05 Eindhoven Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Tjittes Piebenga journalist
auteur
verzetsstrijder
1910-04-04
1910
Franeker 1965-12-03
1965
Leeuwarden
Anton Pieck kunstschilder
verzetsstrijder
1895-04-19 Den Helder 1987-11-25 Overveen
Henri Pieck kunstschilder
grafisch ontwerper
architect
verzetsstrijder
1895-04-19 Den Haag 1972-01-12 Den Haag
Toon Pille verzetsstrijder
stoffeerder
1921-08-18 1944-09-30
Joop Piller verzetsstrijder 1914-03-12 Amsterdam 1998-01-08 Majorca Medal of Freedom
Orde van het Britse Rijk
Bronzen Kruis
Oorlogsherinneringskruis
Henriëtte Pimentel verzetsstrijder
onderwijzer
1876-04-17 Amsterdam 1943-09-17 Auschwitz
Menachem Pinkhof onderwijzer
verzetsstrijder
1920 Amsterdam 1969-07-15 Haifa
Mirjam Pinkhof onderwijzer
verzetsstrijder
1916-12-05 Loosdrecht 2011-02-16
Jurjen Geert Pinkster verzetsstrijder 1913-10-30 1945-04-01
Adrianus Plaisier onderwijzer
verzetsstrijder
1898-11-04 Hendrik-Ido-Ambacht 1965-07-29 Ede Oorlogsherinneringskruis
Wouter Pleijsier verzetsstrijder 1922-04-07 2005-02-09
Hans Plesman verzetsstrijder 1918-09-08 1949-06-23
Jan Leendert Plesman verzetsstrijder 1919 1944-09-01
Ferdinand Ploeger verzetsstrijder 1915-12-21 1944-07-15
Michiel Ploeger verzetsstrijder 1918-12-12 1945-03-08
Bert Poels verzetsstrijder 1916 2007-03-29
Drikus van de Pol verzetsstrijder 1913-05-04 Rechtvaardige onder de Volkeren
Ben Polak arts
politicus
hoogleraar
verzetsstrijder
1913-09-12 Nijmegen 1993-07-24 Amsterdam
J.D. Poll verzetsstrijder
onderwijzer
1889-03-13 Schouwerzijl 1945-04-22 Geheime Dienst Nederland
Albert Polman arts
hoogleraar
verzetsstrijder
1902-08-27 1959-04-25
Joannes Cassianus Pompe arts
patholoog
verzetsstrijder
1901-09-09 Utrecht 1945-04-15 Alkmaar
Huib du Pon schaatser
verzetsstrijder
1910-10-28 2001-01-22
Jan Poort verzetsstrijder 1914-08-09 1987-03-01
Willem Poorterman verzetsstrijder 1924 2006-05-20
Jan Poortman schrijver
verzetsstrijder
1897 1984
Pam Pooters verzetsstrijder 1911-08-28 1943-10-01 CS-6
Hugo Pos toneelschrijver
jurist
schrijver
autobiograaf
dichter
literatuurcriticus
surinamist
verzetsstrijder
1913-11-28 Paramaribo 2000-11-11 Amsterdam E. du Perronprijs
Henk Post dominee
verzetsstrijder
1900-05-19 Hollandscheveld 1982-04-08 Katwijk Rechtvaardige onder de Volkeren
Johannes Post politicus
agrariër
verzetsstrijder
1906-10-04 Hollandscheveld 1944-07-16 Overveen KP-Marinus Post
Marinus Post verzetsstrijder
boer
1902-08-03 1944-11-17 KP-Marinus Post
Nicolaas Wilhelmus Posthumus econoom
economisch historicus
historicus
archivaris
hoogleraar
verzetsstrijder
1880-02-26 Amsterdam 1960-04-18 Bussum Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
Jan Postma politicus
verzetsstrijder
1895-02-18 Scheveningen 1944-07-31
Klaas Postma verzetsstrijder 1904-12-25 1944-02-29
Leen Pot verzetsstrijder 1910-07-08 2001-11-16
Charles Christiaan Pouwels verzetsstrijder 1923-09-25 1944-04-30
Stijntje Pratomo-Gret verzetsstrijder 1920-01-24 2010-06-27
Poncke Princen mensenrechtenverdediger
advocaat
verzetsstrijder
1925-11-21 Den Haag 2002-02-22 Jakarta Q8049094
Marion Pritchard psychoanalist
maatschappelijk werker
verzetsstrijder
1920-11-07 Amsterdam 2016-12-11 Washington D.C. Nederlands verzet in de Tweede Wereldoorlog Rechtvaardige onder de Volkeren
Q7963022
Mientje Proost verzetsstrijder 1919-10-30 2012-09-20
George Puchinger schrijver
historicus
verzetsstrijder
1921-04-01 1999-09-15 Akademiepenning
Coba Pulskens verzetsstrijder 1884-05-26 1945-03-17
Harry van der Putt politicus
verzetsstrijder
1887-12-17 Stratum 1945-03 Bergen-Belsen
Henk Raak verzetsstrijder 1920-07-21 1944-06-06
Jannie Raak verzetsstrijder 1922 1957-07-29
Wiel van der Randen persfotograaf
verzetsstrijder
1897-03-10 Venlo 1949-07-24 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Henk van Randwijk dichter
schrijver
journalist
verzetsstrijder
1909-11-09 Gorinchem 1966-05-13 Purmerend Verzetsprijs voor letterkundigen
Ludolf Rasterhoff schrijver
politicus
verzetsstrijder
1905-04-07 1975-05-06
Gerard Reeskamp verzetsstrijder
drogist
1899-08-13 Utrecht 1970-03-26
Rudolf van Reest schrijver
journalist
verzetsstrijder
1897-04-12 1979-11-29
Robert Regout jurist
rooms-katholiek priester
hoogleraar
verzetsstrijder
1896-01-18 Maastricht 1942-12-28 Dachau
Pim Reijntjes nieuwslezer
verzetsstrijder
1919-10-30 Den Haag 2014-11-25 Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Verzetsherdenkingskruis
Borstkruis van de Stichting Vriendenkring van oud-Natzweilers
David van der Reis verzetsstrijder 1918-09-04 1943-05-21 Sobibór
Auguste Chrétie Reitsma verzetsstrijder 1922-07-26 1943-07-01
Wim Rengelink politicus
verzetsstrijder
1912-10-10 1999-04-12
Tonny van Renterghem schrijver
fotograaf
verzetsstrijder
1919-06-28 Amsterdam 2009-07-19 Sequim De Ondergedoken Camera
Bastiaan van der Rest verzetsstrijder 1924-07-06
Ben Reynders verzetsstrijder 1924-04-14 Bronzen Kruis
Atie Ridder-Visser verzetsstrijder 1914-07-23 Rotterdam 2014-08-20 Rotterdam
Henk Ridder verzetsstrijder 1918-02-04 1944-10-28
Sietse Rienksma verzetsstrijder Bronzen Kruis
Hendrik van Riessen filosoof
theoloog
hoogleraar
verzetsstrijder
1911-08-17 2000-02-28
Jan Jacob van Rietschoten verzetsstrijder 1921-08-25 1944-06-20 Bronzen Kruis
Frans Rietveld verzetsstrijder
schipper
edelsteenslijper
1904-12-28 1941-03-13 Geuzen
Bart Riezouw verzetsstrijder 1920s
Lydia Riezouw verpleegkundige
verzetsstrijder
fotograaf
1923-10-04 Amsterdam 2005-12-09 Amsterdam De Ondergedoken Camera
Cornelis van Rij verzetsstrijder 1896-10-07 Ridderkerk 1958-05-05 Amsterdam
Hugo Rijhiner verzetsstrijder 1905-03-08 Paramaribo 1991-01-06 Utrecht Militaire Willems-Orde
Gerrit Rijke verzetsstrijder 1906-09-26 1995-03-19
Hidde Jan Rijkeboer verzetsstrijder 1909-10-28 1944-09-04
Jan Rijkmans verzetsstrijder
handelaar
1920-02-03 1944-04-14
Bart Rijpstra rector
onderwijzer
esperantist
verzetsstrijder
1912-07-27 Leeuwarderadeel 1989-06-10 Heerenveen
Adam Andreas Marie van Rijsewijk verzetsstrijder 1919-12-15 2000-11-13
Thys Risselada verzetsstrijder 1919-02-08 2014-11-14
Klaas Ritzema verzetsstrijder 1919-12-24 Groningen 1944-07-16 Overveen
Martinus Ritzema politicus
verzetsstrijder
1910-05-14 1945-04-10
Pieter Roelf Roelfsema verzetsstrijder 1898-03-21 1944-11-09
Erik Hazelhoff Roelfzema schrijver
verzetsstrijder
1917-04-03 Surabaya 2007-09-26 Hawaï Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Hans Roelink verzetsstrijder 1921-03-27 Makassar 1944-07-29 Kamp Vught
Lotti Röell verzetsstrijder 1911-07-05 1998-11-05
Aart Roelofsen verzetsstrijder
agrariër
1897-01-20 Lunteren 1971-01-10 Lunteren
Jan Roest verzetsstrijder 1927-04-02
Herman van Roijen diplomaat
politicus
verzetsstrijder
1905-04-10 Constantinopel 1991-03-16 Q20204999
Carnegie Wateler Vredesprijs
Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Ferdi Rombout verzetsstrijder 1926-05-29 Ede 1945-03-20 Amersfoort
Piet Rombout verzetsstrijder 1901-05-03 Renkum 1945-03-18 Amersfoort
Jaap Romijn dichter
schrijver
verzetsstrijder
1912-03-29 Utrecht 1986-05-22 Ellewoutsdijk
Lolle Rondaan verzetsstrijder Menaldum
Aad de Roode verzetsstrijder 1910-06-03 1991-09-30
Leonie van Rooij-Overgoor verzetsstrijder 1924-01-21 2006-07-24
Jan de Rooij verzetsstrijder 1923-08-20 1945-01-06
Hugo van Roon verzetsstrijder
Binne Roorda onderwijzer
theoloog
verzetsstrijder
1898-05-04 Oostdongeradeel 1945-04-25 Sandbostel
Cornelis Roos verzetsstrijder 1912-09-13 1943-07-01
Didi Roos verzetsstrijder 1923-04-13 Rotterdam 1989-11-16 Herzliya
Jeanne Roos televisiepresentator
journalist
presentator
verzetsstrijder
1916-10-12 2001-06-30
Henriette Roosenburg journalist
verzetsstrijder
1916-05-26 1972
Folkert Roosjen onderwijzer
verzetsstrijder
1912-06-07 Hillegersberg 1945-03-20 Loosdrecht
Harry Roossien verzetsstrijder
Edzard Jacob Bosch van Rosenthal verzetsstrijder
dijkgraaf
1892-05-27 1945-04-02
L.H.N.F.M. Bosch van Rosenthal politicus
verzetsstrijder
1914-01-21 Dordrecht 2004-11-13 Zeist
Lodewijk Hendrik Nicolaas Bosch van Rosenthal politicus
verzetsstrijder
1884-04-07 Dordrecht 1953-01-29 Zeist
Ada van Rossem verzetsstrijder 1915-01-10 2000-04-28
Nico Rost vertaler
journalist
schrijver
verzetsstrijder
1896-06-21 Groningen 1967-02-01 Amsterdam Marianne Philipsprijs
Culturele prijs van de provincie Groningen
Henri Rots architect
verzetsstrijder
1898-06-02 1944-10-28
Piet Roubos verzetsstrijder 1916-10-05 2008-09-19 Militaire Willems-Orde
Albert Rozeman verzetsstrijder 1922
Albert Jan Rozeman verzetsstrijder 1914-03-29 1944-06-06
Koen Rozendaal verzetsstrijder 1911-04-19 1944-07-16
Letty Rudelsheim verzetsstrijder 1915-03-21 Watergraafsmeer 2009-11-21 Jeruzalem
Ben Ruesink verzetsstrijder 1919-12-25 1948-12-22
Dirk Cornelis Ruiter verzetsstrijder
bouwvakker
1918-12-31 1944-09-23
Theo Ruiter verzetsstrijder 1911 1965
Kees Ruizendaal verzetsstrijder 1909-05-17 1944-04-20
Jaap Rus Verzetsbeweging
verzetsstrijder
1923-11-29 Goes
Victor Henri Rutgers advocaat
jurist
politicus
hoogleraar
verzetsstrijder
1877-12-16 's-Hertogenbosch 1945-02-05
Eduard Willem Rutteman verzetsstrijder 1922-05-23 1993-12-04
Emmy Rutten-Broekman verzetsstrijder 1905 2000
Geert Ruygers politicus
journalist
verzetsstrijder
1911-08-21 Rotterdam 1970-02-18 Den Haag
Anna Charlotte Ruys bacterioloog
hoogleraar
epidemioloog
vredesactivist
verzetsstrijder
1898-12-21 Dedemsvaart 1977-02-08 Amsterdam
Bé Ruys pastoor
verzetsstrijder
1917-10-27 Hoenderloo 2014-05-22 Berlijn
Frits Ruys verzetsstrijder 1917-12-23 1944-11-03
Theodorus Adrianus Willem Ruys verzetsstrijder 1904-05-26 1989-11-05
Willem Ruys verzetsstrijder
directeur
1894-08-25 1942-08-15
Wim de Ruyter wielrenner
verzetsstrijder
1918-11-11 Maassluis 1997-11-21
Rudolf Pieter s'Jacob advocaat
verzetsstrijder
1905-09-08 1941-09-29
André René de Normandie s’Jacob student
verzetsstrijder
1921-09-08 Staverden 1945-02-05 Neuengamme verzetsbeweging
Harry Saathof verzetsstrijder 1918 2006
Daan Sajet verzetsstrijder 1920-02-10 1941-06
Giel Salomé verzetsstrijder 1912-12-28 2000s
Herman Sandberg journalist
verzetsstrijder
1918-12-19 Dieren 2008-01-10 Laren
Willem Sandberg grafisch ontwerper
letterontwerper
conservator
verzetsstrijder
1897-10-24 Amersfoort 1984-04-09 Amsterdam Erasmusprijs
Prijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
Kees van de Sande verzetsstrijder 1918-01-24 1945-04-30 Militaire Willems-Orde
Abel Sanders verzetsstrijder 1920-03-15 1945-04-10
Wim Sanders politieman
verzetsstrijder
1908-08-09 Arnhem 1995-04-11 Amsterdam
Willem Santema politicus
verzetsstrijder
1902-03-02 Scharnegoutum 1944-08-10
Frank Santman verzetsstrijder 1917-12-18 1945-04-01
Hannie Schaft partizaan
verzetsstrijder
1920-09-16 Haarlem 1945-04-17 Bloemendaal
Kees Schalker politicus
verzetsstrijder
1890-07-31 Den Haag 1944-02-12 Scheveningen
Heije Schaper politicus
verzetsstrijder
1906-09-08 Joure 1996-05-26 Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Leo Schatz dichter
verzetsstrijder
1918-03-10 Amsterdam 2014-10-04 Amsterdam
Liepke Scheepstra verzetsstrijder 1918-11-01 Lioessens 2002-09-15
Jan David Anton van Schelle verzetsstrijder 1915-02-26 1979-07-17
Jan Schelvis verzetsstrijder 1917-10-07 1992-05-07
dra. M.G. Schenk journalist
verzetsstrijder
1907
1907-01-16
Rotterdam 1991
1991-08-08
Amsterdam
Johan Scheps politicus
verzetsstrijder
1900-07-13 Den Haag 1993-10-03 Utrecht
Wim Schermerhorn politicus
cartograaf
civiel ingenieur
ingenieur
hoogleraar
scenograaf
verzetsstrijder
1894-12-17 Akersloot 1977-03-10
1977-03-11
Haarlem Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
Dolf Scherpbier verzetsstrijder 1921-01-07
Bert Schierbeek dichter
toneelschrijver
schrijver
verzetsstrijder
1918-06-28 Glanerbrug 1996-06-09 Amsterdam Constantijn Huygens-prijs
Henriette Roland Holst-prijs
Herman Gorterprijs
F. Bordewijk-prijs
Hendrik de Vriesprijs
Lucy B. en C.W. van der Hoogtprijs
Leendert Schijveschuurder verzetsstrijder 1917-12-02 Amsterdam 1941-03-06 Amsterdam
Klaas Schilder theoloog
hoogleraar
verzetsstrijder
1890-12-19 Kampen 1952-03-23
Johan Schimmel verzetsstrijder 1919-04-07 1943-10-23
Joan Schimmelpenninck verzetsstrijder 1887-09-30 1943-07-29
Johan Schippers verzetsstrijder 1923-02-13 1945-03-08
Norbert Schmelzer politicus
econoom
dichter
diplomaat
componist
pianist
verzetsstrijder
1921-03-22 Rotterdam 2008-11-14 Sankt Ingbert Großes Verdienstkreuz mit Stern des Verdienstordens der Bundesrepublik Deutschland
Verzetsherdenkingskruis
Robert-Schumanmedaille
Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau
Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau
Grootkruis in de Nationale Orde van Verdienste
Ridder Grootkruis in de Orde van Sint-Michiel en Sint-George
Josef Ignaz Julius Maria Schmutzer geoloog
politicus
hoogleraar
verzetsstrijder
1882-11-11 Wenen 1946-09-26
Richard Leonard Arnold Schoemaker schermer
architect
hoogleraar
verzetsstrijder
1886-10-05 Roermond 1942-05-03 Sachsenhausen
Henk Schoenmaker verzetsstrijder 1914-02-19 1942-01-24
Ivo Schöffer historicus
hoogleraar
schrijver
verzetsstrijder
1922-05-20 Amsterdam 2012-01-13 Leiden Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Rechtvaardige onder de Volkeren
Prijs voor Meesterschap
Anko Scholtens verzetsstrijder 1893-09-23 1943-01-06
Fred Schoonenberg politicus
verzetsstrijder
1910-08-24 1975-01-05
Geert Schoonman verzetsstrijder 1917 1944
Pieter Schoorl landbouwkundige
verzetsstrijder
1903-12-01 Haarlem 1980-10-25 Apeldoorn Rechtvaardige onder de Volkeren
Jan Schouten politicus
verzetsstrijder
1883-08-12 1963-09-09
Jan Willem Schouten verzetsstrijder 1912-01-08 Bergen op Zoom 1943-05-07
Anton Schrader verzetsstrijder 1917-11-09 2000-11-08
Wiek Schrage verzetsstrijder 1917-02-17 1941-11
Willem Jan Hubertus Schreinemachers verzetsstrijder 1910-01-06 1987
Bob Schreiner verzetsstrijder 1915-08-23 1994-12-31
Anton Schreuder verzetsstrijder 1912-08-21 1971-02-25
Pieter Meindert Schreuder verzetsstrijder
officier
1912-10-17 1945-04-08 Verzetsherdenkingskruis
Hermina Schreurs verzetsstrijder 1914-05-24 1991-09-04
Frits van der Schrieck verzetsstrijder 1917 1999
Wim Schuijt journalist
onderwijzer
politicus
verzetsstrijder
1909-06-27 2009-04-13
Taeke Schuilenga ondernemer
verzetsstrijder
1878-10-29 Surhuisterveen 1943-11-04
Pierre Schunck verzetsstrijder 1906-03-24 Heerlen 1993-02-02 Landgraaf
Fedde Schurer toneelschrijver
onderwijzer
politicus
vertaler
autobiograaf
journalist
timmerman
schrijver
verzetsstrijder
1898-07-25 Drachten 1968-03-19 Heerenveen Verzetsprijs voor letterkundigen
Koos Schuur dichter
vertaler
schrijver
verzetsstrijder
1915-10-04 Veendam 1995-12-01 Tollensprijs
Hendrik de Vriesprijs
Verzetsprijs voor letterkundigen
Willem Sebel politieagent
verzetsstrijder
1901-04-04 1945-03-31
Leen Seegers politicus
verzetsstrijder
1891-05-19 Amsterdam 1970-05-18
Theodore Willem Serraris politicus
verzetsstrijder
1908-06-12 1945-03-10
Hans Sibbelee fotograaf
verzetsstrijder
1915-11-08 Leeuwarden 2003-03-30 De Ondergedoken Camera
Jaap Sickenga verzetsstrijder
Fokke Sierksma essayist
hoogleraar
verzetsstrijder
1917-05-30 Dantumawoude 1977-08-22 Leiden Henriette Roland Holst-prijs
Busken Huetprijs
Essayprijs van de gemeente Amsterdam
Nico Sikkel verzetsstrijder 1898-09-01 Den Haag 1954-01-17 Haarlem
Ben Sikken verzetsstrijder 1921-02-19 Nijmegen 1944-09-26 Ede
Pieter Jacob Six verzetsstrijder 1894-04-05 1986-04-27 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Klaas Sixma verzetsstrijder 1916-08-30 1944-08-30
Gerrit Slagman agrariër
verzetsstrijder
1898-05-30 1945-04-12
Johanna Slagter-Dingsdag verzetsstrijder 1908-09-24 Amsterdam 1945-02-28 Auschwitz
Cornelis Johannes Henricus Sleegers verzetsstrijder 1919-05-13 1965-09-06 Militaire Willems-Orde
Frits Slomp dominee
verzetsstrijder
1898-03-05 De Wolden 1978-12-13
Jan van der Sloot verzetsstrijder 1911-02-18 1944-11-06
Jan Slot politicus
verzetsstrijder
1913-07-18 Broek op Langedijk 1994-06-06 Bennekom
Sieuwert Bruins Slot advocaat
journalist
politicus
verzetsstrijder
1906-01-08 Drachten 1972-04-04 Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa
Anne Marten Smallenbroek verzetsstrijder 1919-05-14 1945-04-10
Jan Smallenbroek politicus
verzetsstrijder
1909-02-21 Assen 1974-09-29 Wassenaar
Mathieu Smedts journalist
schrijver
verzetsstrijder
1913-05-26 Helden 1996-08-11 Amsterdam
Albert Smid verzetsstrijder
industrieel
1910-12-13 Hoogkerk 1945-04-10 Bakkeveen Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers
Ordedienst
Meint Adolf Smid verzetsstrijder 1921-05-16 1984-01-28
Jan Smit advocaat
verzetsstrijder
1884-10-26 1952-06-05
Jan Smit verzetsstrijder 1910-10-01 1941-03-13
Piet Smit verzetsstrijder 1921-05-15 Ede 1945-03-08 Woeste Hoeve
Willem Frederik Smit verzetsstrijder 1920-06-28 1944-07-16
Klaas Smith verzetsstrijder
Boerenstand
1914-06-28 1942-05-15
Joukje Smits verzetsstrijder 1917-04-17 Rotterdam 1985-05-17
Henk Sneevliet journalist
politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1883-05-13 Rotterdam 1942-04-13 Leusden
Egbert Snijder verzetsstrijder 1912-08-08 Avereest 1945-02-12 Haarlem
Jan Snijders judoka
verzetsstrijder
1921-04-23 2014-06-03
Soedjatmoko historicus
diplomaat
verzetsstrijder
1922-01-10 Sawahlunto 1989-12-21 Jogjakarta American Academy of Arts and Sciences Ramon Magsaysay Award
Setyadjit Soegondo politicus
minister
verzetsstrijder
1907-06-07 1948-12-20
Arie van Soest verzetsstrijder 1918-10-09 2009-05-03 Zoetermeer
Jan Marginus Somer verzetsstrijder 1899-10-22 1979-04-03
Gerben Sonderman piloot
verzetsstrijder
1908-12-29 Drachten 1955-10-20
Jolande Gerardine Spangenberg verzetsstrijder 1924-05-18 Amsterdam 2017-12-30 Amstelveen
Evert Jan van Spankeren verzetsstrijder
onderwijzer
1909-04-04 Barneveld 1961-12-25 Ede
Wim Speelman verzetsstrijder 1919-01-20 1945-02-19
Tivadar Emile Spier verzetsstrijder 1916-11-17 2010-06-17 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Albert van Spijker verzetsstrijder 1912-05-05 2006-05-18
Cor Sporre verzetsstrijder 1910-10-22 1941-11-14
Jan Sportel verzetsstrijder 1911-10-26 1944-11-14
Reinder Spriensma verzetsstrijder 1916-06-08 Ureterp 1945-01-30 Sachsenhausen
Tirso Sprockel verzetsstrijder 1916-01-28 2007-09-23
Marinus Spronk verzetsstrijder 1900-11-05 1944-01-12
Hendrik Jakob Lever sr. verzetsstrijder 1891-06-16 Groningen 1945-03-08 Dachau
Hermannus van Tongeren sr. verzetsstrijder 1876-04-16 1941-03-29
Maarten Schakel sr. politicus
verzetsstrijder
1917-07-17 Meerkerk 1997-11-13 Gorinchem
Jacob Staal militair
verzetsstrijder
1913-07-08 1981
Alidius Warmoldus Lambertus Tjarda van Starkenborgh Stachouwer politicus
diplomaat
verzetsstrijder
1888-03-07 Groningen 1978-08-16 Wassenaar Verzetsster Oost-Azië 1942-1945
Herman Stakenborg verzetsstrijder 1896-01-14 1952-05-08
Cor van Stam politicus
verzetsstrijder
1920-01-06 1995-08-20 Rechtvaardige onder de Volkeren
Willem Stam politicus
verzetsstrijder
1923
Thijs Staverman verzetsstrijder 1921-01-16 1943-09-25
Hendrik Reinder Steeksma verzetsstrijder 1919-10-14 1944-09-06
Harm Steen verzetsstrijder 1916-06-14 1944-09-05
Toon van Steen verzetsstrijder 1912-02-05 1944-12-31
Henk Steenbeek verzetsstrijder 1915-10-17 Kampen 1989-01-12 Kampen
Aart van Steenbergen verzetsstrijder 1915-08-27 Ede 1944-10-01 Ede
Wout Steenhuis multi-instrumentalist
gitarist
zanger
verzetsstrijder
1923-02-23 Den Haag 1985-07-09 Margate
Broadstairs
Carel Steensma piloot
verzetsstrijder
1912-08-10 Franeker 2006-05-04
Georg Steinfelder verzetsstrijder 1914-02-05 1945-03-07
Han Stijkel pro-homorechtenactivist
verzetsstrijder
1911-10-08 1943-06-04
Jacques Stil verzetsstrijder 1944-07-16
Marinus van der Stoep verzetsstrijder 1917-09-27 1945-04-06
Oncko Wttewaall van Stoetwegen verzetsstrijder 1914-03-02 1991-03-06
M.E.J.M. Stoffels verzetsstrijder 1914-06-27 Brunssum 1944-08-11 Vught
Johan Paul van der Stok verzetsstrijder 1919-03-21 1945-04-11
Norbert van Stokkum verzetsstrijder 1917-11-01 1945-01-30
Jo Stokvis politicus
verzetsstrijder
1875-02-23 1951-12-30
Arie Stoppelenburg verzetsstrijder 1901-07-05 1942-02-23
Ankie Stork verzetsstrijder 1922 2015-11-23
Jan van Straelen verzetsstrijder 1915-08-26 1943-07-29
Arie Stramrood verzetsstrijder 1918-12-27 1944-07-16 KP-Marinus Post
Bram Streefland verzetsstrijder 1906-03-26 Renkum 1945-03-08 Woeste Hoeve Medal of Freedom
Roelof Strengholt verzetsstrijder 1906 1943-02-02
Tina Strobos psychiater
verzetsstrijder
1920-05-19 Amsterdam 2012-02-27 Rye Rechtvaardige onder de Volkeren
Q17005505
Frans Stroethoff verzetsstrijder
evangelist
1897 Amsterdam 1982-04-26 Amsterdam Verzetsherdenkingskruis
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Johan Anton Stroeve verzetsstrijder 1921-09-02 Bronzen Kruis
Anton Struik journalist
verzetsstrijder
1897-04-08 1945-05-03
Walter Süskind handelaar
verzetsstrijder
1906-10-29 Lüdenscheid 1945-02-28 Auschwitz
Martinus Adolph Cornelis Sutherland verzetsstrijder 1917-10-03 1982-11-06
J.G. Suurhoff politicus
non-fictieschrijver
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1905-07-23 Amsterdam 1967-03-14 Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Dirk van Swaay verzetsstrijder 1921-08-07 1942-05-24
Vic Swane verzetsstrijder 1920-04-14 1944-10-12
Samuël Swarts verzetsstrijder 1917-07-26 Amsterdam 1944-09-20 Oosterbeek Verzetsherdenkingskruis
Auke Sybenga verzetsstrijder 1920-07-30 1945-04-06
Krijn Taconis fotograaf
verzetsstrijder
1918-05-07 Rotterdam 1979-07-12 Canada De Ondergedoken Camera
Thijs Taconis spion
verzetsstrijder
1914-03-28 1944-09-06 Mauthausen Bronzen Kruis
Trijntje Taconis verzetsstrijder 1918-02-10 1998-07-10 Rechtvaardige onder de Volkeren
Rudolf Tappenbeck radiopresentator
verzetsstrijder
1898-10-28 1944-12-21
Peter Tazelaar verzetsstrijder 1920-05-05 Fort de Kock 1993-06-06 Hindeloopen Militaire Willems-Orde
Cor van Teeseling kunstenaar
verzetsstrijder
1915-11-16 Amsterdam 1942-11-19 Soesterberg
Ben Telders jurist
hoogleraar
verzetsstrijder
1903-03-19 Den Haag 1945-04-06 Bergen-Belsen
Antonius Otto Hermannus Tellegen verzetsstrijder 1907-05-25 1943-10-23
Marie Anne Tellegen verzetsstrijder
feminist
1893-12-30 Arnhem 1976-04-23 Amsterdam
Willem de Tello verzetsstrijder 1901-01-30 1943-02-05
Frans Tempel voetballer
verzetsstrijder
1898-03-20 Hilversum 1944-07-25 Bunnik
Albin Tenner politicus
verzetsstrijder
1885-02-27 Rauenstein 1967-01-20 Amsterdam
Meinarda van Terwisga verzetsstrijder 1919-08-24 Apeldoorn 1997-05-31 Apeldoorn Medal of Freedom
Medaille van de Koning voor Moed tijdens het verdedigen van de Vrijheid
Bronzen Leeuw
Verzetsherdenkingskruis
Hendrik Thalen verzetsstrijder 1918-02-01 2006-12-28
Jan Thijssen verzetsstrijder
elektrotechnicus
1908-12-29 1945-03-08
Boy Thomann verzetsstrijder 1924-10-02
Belinde M. Thöne-Siemens verzetsstrijder 1922-12-06 München 2006-05-28 Verzetsherdenkingskruis
Gerard Tieman verzetsstrijder 1926-03-01
Rijk Tigelaar verzetsstrijder 1912-12-15 Ede 1945-03-20 Loosdrecht
Co van Tijen verzetsstrijder 1897-01-14 1958-12-27
Wiepke Harm Timersma verzetsstrijder 1896-12-08 1944-04-14
Lodewijk Johannes Timmermans verzetsstrijder 1916-04-04 1995-02-28
Père Timmermans priester
verzetsstrijder
1891-08-13 1975-04-19
Chris Tinkelenberg onderwijzer
verzetsstrijder
1901-08-31 1945-03-08
Pieter Tjeerdsma politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1916-06-07 Garijp 2010-07-15
Harrie Tobben verzetsstrijder 1917-08-24 Heerlen 1945-03-15 Hamelen Bronzen Leeuw
Jacoba van Tongeren verzetsstrijder 1903-10-14 Cimahi 1967-09-15 Bergen
Chris Tonnet moderne vijfkamper
verzetsstrijder
1902-02-23 Den Haag 1946-11-14 Luchthaven Schiphol Militaire Willems-Orde
Arie den Toom verzetsstrijder 1906 1945
Mees Toxopeus schipper
verzetsstrijder
1886-10-22 1974-02-28
Guus Trestorff verzetsstrijder 1905-08-15 Amsterdam 1944-07-15 Amsterdam
Otto Treumann grafisch ontwerper
postzegelontwerper
verzetsstrijder
1919-03-28 Fürth 2001-06-06 Weesp Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Oeuvreprijs Fonds BKVB
Frederik Trip verzetsstrijder 1923-11-03 1999-01-05
Theodoor Philibert Tromp politicus
ingenieur
verzetsstrijder
1903-06-09 Voorburg 1984-06-01 Eindhoven Electrotechnische Vereeniging
Betty Trompetter verzetsstrijder 1917-02-27 2003-04-23
Isaäc Troostwijk verzetsstrijder 1880-09-24 Amsterdam 1942-11-28 Kamp Westerbork Groep 2000
Sybren van Tuinen politicus
verzetsstrijder
1913-03-05 Sexbierum 1993-04-29 Hattem
Tula verzetsstrijder 1701s 1795
Bep Turksma verzetsstrijder 1917-05-11 1987-09-21
Gerrit van der Tuuk verzetsstrijder 1917-07-03 1945-03-06
Ben Ubbink verzetsstrijder 1921-05-22 1993-03-31
Johan Willem Quarles van Ufford jurist
politicus
verzetsstrijder
1882-04-07 Loosduinen 1951-12-10 Domburg Grootkruis in de Orde van Leopold II
John Edward Willem Twiss Quarles van Ufford politicus
verzetsstrijder
1889-10-09 Utrecht 1942-05-03 Sachsenhausen
Dubravka Ugrešić vertaler
romanschrijver
kinderboekenschrijver
non-fictieschrijver
hoogleraar
schrijver
auteur
verzetsstrijder
1949-03-27 Kutina Austrian State Prize for European Literature
Q944048
Q3438689
Heinrich Mann Prize
Prix Européen de l'Essai Charles Veillon
Q2108431
Verzetsprijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
James Tiptree, Jr. Award
Q876110
Johan Heinrich Christoffel Ulrici officier
verzetsstrijder
1921-12-20 2005-01-29 Ridder 4e klasse van de Militaire Willems-Orde
Joop den Uyl journalist
econoom
politicus
schrijver
verzetsstrijder
1919-08-09 Hilversum 1987-12-24 Amsterdam Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw
Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau
Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau
Marinus Vader verzetsstrijder 1919-12-10 1991-03-20
Mary Vaders verzetsstrijder 1922-11-17 Den Haag 1996-01-04
Leendert Marinus Valstar verzetsstrijder 1908-08-10 1944-09-04
Pieter van Vark militair
verzetsstrijder
1886-05-01 Den Haag 1944-12-21 Heelsum
Jaap Nunes Vaz journalist
verzetsstrijder
1906-09-20 Amsterdam 1943-03-13 Sobibór
Egbert Veen onderwijzer
verzetsstrijder
1915-07-18 Hilversum 1944-01-13 Ede
Gerrit van der Veen beeldhouwer
verzetsstrijder
1902-11-26 Amsterdam 1944-06-10 Overveen Rechtvaardige onder de Volkeren
Jacob van der Veen architect
verzetsstrijder
1891-04-21 1944-09-06
Marius van der Veen verzetsstrijder 1917-04-22 Utrecht 1945-03-08 Woeste Hoeve Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers
Henk Veeneklaas verzetsstrijder 1909-02-21 1991-08-01 Militaire Willems-Orde
Barend Veenendaal verzetsstrijder 1919-05-30 Ede 1945-03-20 Amersfoort
Elbert Veenendaal verzetsstrijder 1917-12-09 1945-03-20
Pierre van der Veer verzetsstrijder 1920-12-20 2005-03-09
Alfred Veerman verzetsstrijder 1916-05-06 1943-01-31
Cornelis van der Vegte verzetsstrijder 1900-02-01 1941-09-29
Henk op den Velde verzetsstrijder 1901-06-01 Zaandam 1944-12-31 Groß-Rosen
Joop van Veldhoven bibliothecaris
verzetsstrijder
1910-03-20 1980-08-07
Jan Niklaas Veldman verzetsstrijder 1912-12-25 1944-07-16
Jetze Veldstra verzetsstrijder 1886-07-10 Haskerhorne 1945-01-17
Jacob Vellenga verzetsstrijder 1893-10-04 1944-12-09
Loet Velmans verzetsstrijder 1890 1956
Max Velthuijs schrijver
grafisch ontwerper
illustrator
kinderboekenschrijver
verzetsstrijder
1923-05-22 Den Haag 2005-01-25 Den Haag Gouden Griffel
Zilveren Griffel
Gouden Penseel
Q23059849
E. du Perronprijs
Kiddo Leespluim
Zilveren Penseel
Coba Veltman verzetsstrijder 1901 Amsterdam 1976 Amsterdam
Meint Veninga verzetsstrijder 1897-01-03 1944-10-05
Minnekus Verbaan verzetsstrijder 1921-10-22 2009-04-09
Piet Verburg taalfilosoof
verzetsstrijder
1905-07-27 Amsterdam 1989-02-08 Baarn Verzetsherdenkingskruis
Cornelis Verduijn huisschilder
verzetsstrijder
1907-04-06 Alkemade 1945-03-20 Loosdrecht
Marinus Verhage verzetsstrijder 1919-10-09 1994-09-06
Harry Verheij politicus
verzetsstrijder
1917-02-26 2014-06-30
Jan Andreas Verhoeff verzetsstrijder 1911-06-25 Brouwershaven 1944-12-10 Renesse
Sam Timmers Verhoeven verzetsstrijder 1919-02-06 2003-07-18
Jan Verleun verzetsstrijder 1919-08-13 1944-01-07 CS-6
Evert Vermeer journalist
politicus
verzetsstrijder
1910-11-20 1960-05-30
Jan Verschure verzetsstrijder 1893-06-07 1945-04-29
Mathilde Verspyck verzetsstrijder 1908-06-16 Semarang 1945-02-11 Ravensbrück Verzetskruis
Medal of Freedom
Pierre Marie Robert Versteegh dressuurruiter
verzetsstrijder
1888-06-06 Java 1942-05-03 Sachsenhausen Verzetskruis
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Jan Versteegt dominee
verzetsstrijder
1889-10-10 1945-06-22
Emile van der Borch van Verwolde uitgever
verzetsstrijder
1910-05-17 1943-07-20
Eduard Veterman schrijver
auteur
verzetsstrijder
1901-11-09 Den Haag 1946-06-28
1946-06-29
Laren
Anton Vink bodemkundige
verzetsstrijder
1920-05-01 Den Haag 2000-09-06 Bussum
Gré Visser verzetsstrijder 1917-04-09 Hoorn 2012-10-05 Hoorn Rechtvaardige onder de Volkeren
ereburger van de Hoorn
Jan de Visser verzetsstrijder 1916-02-25 Vrouwenpolder 1944-12-27 Neuengamme
Lodewijk Ernst Visser advocaat
Hoge Raad der Nederlanden
verzetsstrijder
1871-09-02 1942-02-17
Wijnandus Antonius Maria Visser verzetsstrijder 1916-07-23 2005-03-28
Gerardus Vleugels verzetsstrijder 1894-10-31 1944-02-20
Teus van Vliet verzetsstrijder
Cornelia Johanna van den Berg-van der Vlis verzetsstrijder 1892-10-28 1944-09-08
Cornelis Vlot verzetsstrijder 1906 1944
Franz Vogt politicus
vakbondsbestuurder
verzetsstrijder
1899-10-09 Q1803202 1940-05-14 Amsterdam
Hendrik Voordewind autobiograaf
verzetsstrijder
1887-08-05 Leeuwarden 1972-12-20
Marinus Vooren militair
verzetsstrijder
1889-05-20 1980-07-02
Hanna Van de Voort verzetsstrijder 1904-11-26 1956-07-26
Jan Vriezo Voortman verzetsstrijder 1919-10-05 2010-08-28
Koos Vorrink onderwijzer
politicus
verzetsstrijder
1891-06-07 1955-07-19
Pieter de Vos verzetsstrijder 1924-05-20 1945-05
Bep Voskuijl verzetsstrijder 1919-07-05 Amsterdam 1983-05-06 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Johannes Hendrik Voskuijl verzetsstrijder 1892-01-15 Amsterdam 1945-11-27 Amsterdam
Jo Voskuil onderwijzer
kunstschilder
illustrator
verzetsstrijder
1897-03-26 Breda 1972-06-22 Amsterdam
Hetty Voûte verzetsstrijder 1918-06-12 Utrecht 1999-01-16 Amsterdam
Henk Vredeling politicus
verzetsstrijder
1924-11-20 Amersfoort 2007-10-27 Zeist Orde van de Nederlandse Leeuw
Anne de Vries vertaler
kinderboekenschrijver
schrijver
verzetsstrijder
1904-05-22 Assen 1964-11-29 Zeist Kiddo Leespluim
Klaas de Vries politicus
verzetsstrijder
1917-11-11 Bolsward 1999-08-21 Leeuwarden
Luppo Jan de Vries verzetsstrijder 1918-02-14
Mimi de Vries verzetsstrijder 1916-07-01 Amsterdam 2005-08-03 Bilthoven
Rob de Vries acteur
verzetsstrijder
1918-06-09 Amsterdam 1969-07-09 Amsterdam
Theun de Vries dichter
schrijver
verzetsstrijder
1907-04-26 Veenwouden 2005-01-21 Amsterdam P.C. Hooft-prijs
Henriette Roland Holst-prijs
F. Bordewijk-prijs
Meiprijs
Verzetsprijs van de Stichting Kunstenaarsverzet
ANV-Visser Neerlandia-prijs voor Drama
Verzetsprijs voor letterkundigen
Q30175456
Willem Lambertus Harminus de Vries verzetsstrijder 1922-06-01 1948-11-08
Henri Vroom verzetsstrijder 1917-08-06 1943-05-05
Pieter Cornelis de Vroome verzetsstrijder 1882-04-01 Den Helder 1945 Dachau
Henri Vullinghs rooms-katholiek priester
verzetsstrijder
1883-09-14 1945-04-09
Gerrit Jan van de Waal dichter
schrijver
verzetsstrijder
1904-12-05 2010-05-05
Martien Willem van de Waal verzetsstrijder 1918-08-03 1945-04-24
Gerrit van der Waals verzetsstrijder 1920-04-24 1948-08-11 Bronzen Kruis
Cees Waardenburg verzetsstrijder 1920-09-22 1944-08-30 Bronzen Kruis
Gerben Wagenaar politicus
verzetsstrijder
1912-09-27 1993-08-31 CS-6
Johannes Wagenaar verzetsstrijder 1906-01-11 1944-09-19
Tjebbe Walburg politicus
verzetsstrijder
1913-06-13 Sint Annaparochie 1973-02-14 Zwolle
Freerik Walters verzetsstrijder 1925-06-09 1945-01-22
Paulus van Wandelen verzetsstrijder 1903-11-07 1942-08-18
Piet Wapperom verzetsstrijder 1913-06-03 1967-11-22
Martinus Gerardus Warffemius onderwijzer
verzetsstrijder
1887-06-18 Delft 1962-02-15
Simon Warmenhoven politicus
verzetsstrijder
1904-04-21 Velsen 1943-02-02 Bloemendaal
Karel Willem Adriaan Beukema toe Water verzetsstrijder 1909-06-20 1944-09-07 Bronzen Kruis
Pitty Beukema toe Water verzetsstrijder 1911-09-21 1997-11-30
Harm Roelof Weelinck verzetsstrijder 1925-01-23 2010-07-17
Ger van der Weerd verzetsstrijder 1914-04-05 2012-12-01
Jan Gualthérie van Weezel notaris
verzetsstrijder
1905-03-05 Utrecht 1982-03-04 Geldrop
Gabrielle Weidner verzetsstrijder 1914-08-17 Brussel 1945-02-17
Johan Hendrik Weidner ondernemer
verzetsstrijder
1912-10-22 Brussel 1994-05-21 Monterey Park Rechtvaardige onder de Volkeren
Légion d'honneur
Pieter Weij verzetsstrijder 1903-11-22 1943-02-02
Douwe Weima politicus
verzetsstrijder
1897-05-21 Hidaard 1990-05-04
Karel Weimar verzetsstrijder 1900-08-20 Arnhem 1945-05-31 Q567556
Max Weisglas verzetsstrijder 1921-05-23 2003-03-18
Mom Wellenstein ambtenaar
verzetsstrijder
1919-09-20 2016-02-27 Otto von der Gablentzprijs
Hendrik Werkman drukker
kunstschilder
grafisch ontwerper
verzetsstrijder
1882-04-29 Leens 1945-04-10 Nederland Zilveren Anjer
Eugène van Wessem verzetsstrijder 1900-02-12 1945-03-28
Henk Westerduin verzetsstrijder 1924 2006-05-04
Jozef van Hövell van Wezeveld en Westerflier verzetsstrijder 1919-01-12 Maastricht 1945-01-04 Neuengamme
Geert Westers industrieel
verzetsstrijder
1898-11-17 1962-08-11
Johan Hendrik Westerveld verzetsstrijder 1880-08-21 1942-05-03
Joop Westerweel onderwijzer
verzetsstrijder
1899-01-25 Zutphen 1944-08-11 Vught Rechtvaardige onder de Volkeren
Willy Westerweel onderwijzer
verzetsstrijder
1908-03-18 1999-12-26 Rechtvaardige onder de Volkeren
Rudi van Daalen Wetters verzetsstrijder 1915-01-25 1999-10-03 Bronzen Kruis
Derk Jan Wever verzetsstrijder 1895-06-19 1966-02-22
Jan Lodewijk van der Weyden verzetsstrijder 1920 2012
Mary Wiedemann verzetsstrijder 1920-07-18
Otto Martin Wiedemann verzetsstrijder
directeur
1915-09-18 2000-09-06
Marten Wiegeraadt politicus
verzetsstrijder
1901-03-16 Ede 1980-06-16 Ede Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Medaille van de Koning voor Moed tijdens het verdedigen van de Vrijheid
Hindrik Wiekens arbeider
verzetsstrijder
1903-06-04 1942-04-22
Willy Wielek-Berg vertaler
schrijver
verzetsstrijder
1919-06-14 Steenwijk 2004-01-07 Amsterdam
Hendrik Wielenga verzetsstrijder 1904-02-24 1941-03-13 Geuzen
Eliza Cornelis Wiersma verzetsstrijder 1901-09-29 Naaldwijk 1944-07-31 Leiden
Joseph Wiersma verzetsstrijder 1909-03-21 1979-01-27
Hein van Wijk advocaat
politicus
verzetsstrijder
1907 1981
Jan van Wijk verzetsstrijder 1923-07-19 1996-09-26
Wouter van Wijk verzetsstrijder 1913-04-16 1945-02-05
Truus Wijsmuller-Meijer verzetsstrijder 1896-04-21 Alkmaar 1978-08-30 Amsterdam Rechtvaardige onder de Volkeren
Robbie Wijting verzetsstrijder 1925-06-29 1986-08-27
Jan Wikkerink verzetsstrijder 1896-06-30 Aalten 1981-01-18
Gerrit de Wilde tekenaar
verzetsstrijder
1900-06-22 Rotterdam 1995 Arnhem
Pieter van der Wilden verzetsstrijder 1914-05-08 1944-09-06
Henk Wildenburg verzetsstrijder 1914-10-21 Arnhem 1996
Jan Wildschut verzetsstrijder 1913-11-28 's-Hertogenbosch 1945-01-31 Kamp Leonberg
Peter Will verzetsstrijder 1896-08-21 Schoonhoven 1945-04-18
Brecht Willemse onderwijzer
politicus
verzetsstrijder
1897-06-17 1984-09-27
Maria Suzanna Willinge-Sligcher verzetsstrijder 1902-10-01 Amsterdam 1989-03-27 Den Haag
Albert John Andrée Wiltens verzetsstrijder 1914-09-23 1990-07-30
Paul Windhausen priester
verzetsstrijder
1892-06-29 Roermond 1945-03-28 Buchenwald
Paul Windhausen kunstschilder
tekenaar
grafisch ontwerper
onderwijzer
verzetsstrijder
1903-05-19 Roermond 1944-10-04 Rijsbergen
Anton Winterink verzetsstrijder 1914-11-05 Arnhem 1944-07-06 Brussel
Brussel
René Wirix verzetsstrijder 1902-12-30 1941-12-16
Christiaan Wisse verzetsstrijder 1915-10-18 1976-04-03
Jeanne Dientje Woerdeman-Evenhuis verzetsstrijder 1924-08-31 1994-07-31
Annemie Wolff fotograaf
verzetsstrijder
1906 Laufen 1994-02-02 Amsterdam
Jaap Wolff journalist
politicus
verzetsstrijder
1923-09-01 Bloemendaal 2012-09-29
Joop Wolff journalist
politicus
verzetsstrijder
1927-03-14 Velsen 2007-01-07 Amsterdam
Winnie Arendsen de Wolff verzetsstrijder 1919-04-22 Mojokerto 1987-04-22 Hattem
Cornelis Johan Louis Wolzak verzetsstrijder 1914-12-14 1943-06-04
Joop Woortman verzetsstrijder 1905-01-25 1945-03-13
Jo Wüthrich verzetsstrijder 1903-12-09 1944
Pieter Wybenga journalist
verzetsstrijder
1912-02-12 Wirdum 1990 Dr. Joast Halbertsmapriis
Hendrik Roelof de Zaaijer rechter
verzetsstrijder
1900-06-23 1991-04-02
Arnold Zandbergen verzetsstrijder 1897-07-10 1975-08-13
Juul Zandbergen politicus
verzetsstrijder
1925-03-01 2008-11-10
Hermanus Pieter Cornelis Zanen verzetsstrijder 1893-03-28 1943-06-04
Hendrikus Antonius Zanoli verzetsstrijder 1923-04-21 Laren 2015-12-09 Den Haag Rechtvaardige onder de Volkeren
Hans van Zanten verzetsstrijder 1919
Ida Laura Veldhuyzen van Zanten verzetsstrijder 1911-06-22 2000-10-19
Johannes van Zanten verzetsstrijder 1911-06-01 1944-12-02
Francien de Zeeuw militair
verzetsstrijder
1922-05-19 Terneuzen 2015-09-08 Middenbeemster
Albertus Zefat agrariër
verzetsstrijder
1901-10-08 1944-07-27
Jacques Zillesen verzetsstrijder 1903-03-28 1944-10-24
Han van Zomeren verzetsstrijder 1920-07-16 1941-10-10
Jan van der Zwaag verzetsstrijder 1905-05-04 1944-05-20 Waalsdorpervlakte
Marijke Zwagerman verzetsstrijder 1923
Lammert Zwanenburg verzetsstrijder 1894-06-22 Oudehorne 1944-10-19 Kamp Westerbork Verzetskruis
Rechtvaardige onder de Volkeren
Joop Zwart journalist
verzetsstrijder
1912-10-06 Amsterdam 1991-09 Roermond
Jan Zwartendijk diplomaat
verzetsstrijder
1896-07-27 Rotterdam 1976 Eindhoven Rechtvaardige onder de Volkeren
Cees van Zweeden volleyballer
verzetsstrijder
1915-02-16 2003-12
Nanne Zwiep dominee
verzetsstrijder
1894-08-03 1942-11-24

∑ 1418 items.

End of automatically generated list.