Википодатоци:Алатки

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Tools and the translation is 85% complete.
Outdated translations are marked like this.
Алатки

На страницава се наведени алатките што можете да ги користите за полесна и поудобна работа на Википодатоците. Ако имате напишано скрипта, едноставно додајте ја тука, и со тоа ќе помогнете на многу други корисници.

Proposals of new tools (and gadgets) are collected in the subpage Proposals.

Погледајте го и списокот на алатките за Википодатоците на Алатницата.

Алатка на неделата

Еднаш неделно истакнуваме популарна алатка во неделниот преглед.

Поврзано