Wikidata:Main Page

Z Wikidata
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wikidata nodes in white.svg

Witaj w Wikidanych

Darmowa baza wiedzy z 97 876 172 elementami, którą każdy może edytować.

WprowadzenieKafejkaPortal społecznościPomoc

Chcesz pomóc w tłumaczeniu? Przetłumacz brakujące wiadomości.
Witaj!
Wikidane to wolna i otwarta baza wiedzy, która może być odczytywana i edytowana przez ludzi i maszyny.

Wikidane pełnią rolę centrum przechowywania strukturalizowanych danych dla jej siostrzanych projektów Wikimedii, w tym Wikipedii, Wikipodróży, Wikiźródeł i innych.

Oprócz projektów Wikimedia Wikidane obsługują również wiele innych stron i serwisów! Zawartość Wikidanych jest dostępna na wolnej licencji, eksportowana przy użyciu standardowych formatów i może być powiązana z innymi otwartymi zbiorami danych w połączonej sieci danych.
Dołącz do nas
Dowiedz się więcej o Wikidanych
  • Co to jest Wikidata? Przeczytaj Wprowadzenie.
  • Odkrywaj Wikidata patrząc na opisywany przedmiot dla autora

Douglas Adams.

Współtwórz Wikidane

Poznaj społeczność Wikidanych

Użyj danych z Wikidanych

Więcej...
Wiadomości

Więcej wiadomości... (edytuj (po angielsku))
Aktualności wyświetlane są po angielsku? Przetłumacz je!

Dowiedz się więcej o repozytorium danych
Jesteś nowy w tym wspaniałym świecie danych? Rozwijaj i poprawiaj swoje umiejętności w gromadzeniu danych służącemu poprawie wydajności i wygodzie.
Odkrywaj
Innowacyjne aplikacje i wkład społeczności Wikidanych.

Opisywany WikiProjekt:
Wikiprojekt COVID-19.

Wikiproject COVID-19 - logo.svg

Podczas gdy świat walczy z trwającą pandemią COVID-19, Wikidane okazały się niezwykle użyteczne w zbieraniu i modelowaniu użytecznych informacji związanych z COVID-19, od odpowiednich artykułów badawczych i prób klinicznych, przez statystyki epidemiologiczne różnych regionów, po leksemy słów i zwrotów powszechnie kojarzonych z pandemią i wiele innych. Wiele pracy WikiProjekcie COVID-19 zostało włożone w tworzenie i utrzymywanie tych elementów, wzmacniając rolę Wikidanych jako pomocnego, otwartego źródła informacji na temat pandemii.

Więcej

Wiesz o interesujących projektach i badaniach przeprowadzanych dzięki Wikidanym? Możesz wyznaczyć treści do umieszczenia na Stronie Głównej - tu!
Wikimedia-logo.svg


 Wikipedia – Encyklopedia     Wikisłownik – Słownik i tezaurus     Wikibooks – Wolne podręczniki     Wikinews – Serwis informacyjny     Wikicytaty – Kolekcja cytatów     Wikiźródła – Dokumenty źródłowe     Wikiwersytet – Materiały do nauki     Wikipodróże – Przewodnik turystyczny    Wikispecies – Katalog gatunków     Wikimedia Commons – Repozytorium mediów     Inkubator – Nowe wersje językowe     Meta-Wiki – Koordynacja projektów Wikimedia     MediaWiki – Dokumentacja oprogramowania