Wikidata:Main Page

Z Wikidata
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w Wikidanych

wolnej bazie wiedzy z 109 787 442 elementami, którą każdy może edytować.

WprowadzenieKafejkaPortal społecznościPomoc

Witaj!

Wikidane to wolna i otwarta baza wiedzy, która może być odczytywana i edytowana przez ludzi i maszyny.

Wikidane pełni rolę centrum przechowywania strukturalizowanych danych dla jej siostrzanych projektów Wikimedii, w tym Wikipedii, Wikipodróży, Wikiźródeł i innych.

Oprócz projektów Wikimedia Wikidane obsługują również wiele innych stron i serwisów! Zawartość Wikidanych jest dostępna na wolnej licencji, eksportowana przy użyciu standardowych formatów i może być powiązana z innymi otwartymi zbiorami danych w połączonej sieci danych.

Dołącz do nas
By znaleźć przewodnik dla początkujących, odwiedź portal społeczności.

Dowiedz się więcej o Wikidanych

  • Czym jest Wikidata? Przeczytaj Wprowadzenie.
  • Odkrywaj Wikidata patrząc na opisywany przedmiot dla autora

Douglas Adams.

Współtwórz Wikidane

Poznaj społeczność Wikidanych

Użyj danych z Wikidanych

Więcej...
Wiadomości

Więcej wiadomości... (edytuj (po angielsku))
Aktualności wyświetlane są po angielsku? Przetłumacz je!

Dowiedz się więcej o danych

Jesteś nowy w tym wspaniałym świecie danych? Rozwijaj i poprawiaj swoje umiejętności w gromadzeniu danych służącemu poprawie wydajności i wygodzie.

Odkrywaj

Innowacyjne aplikacje i wkład społeczności Wikidanych.

Opisywany WikiProjekt:
WikiProjekt Muzyka

Wikiproject Music jest domem dla edytorów, które pomagają dodawać dane o artystach, wydaniach muzycznych, utworach, nagrodach i występach! Dodatkowo, importowanie i łączenie Wikidanych z wieloma muzycznymi bazami danych i serwisami streamingowymi jest kolejnym celem projektu. Przeczytaj o naszym modelu danych na naszej stronie projektu i wejdź [czatuj z nami za https://t.me/exmusica] na Telegramie.

Więcej

  • Sprawdź Wikidane:Narzędzia, nasze najlepsze narzędzia i gadżety do używania i eksplorowania Wikidanych.

Wiesz o interesujących projektach i badaniach przeprowadzanych dzięki Wikidanym? Możesz wyznaczyć treści do umieszczenia na Stronie Głównej - tu!

 Wikipedia – Encyklopedia     Wikisłownik – Słownik i tezaurus     Wikibooks – Podręczniki, instrukcje i książki kucharskie     Wikinews – Wiadomości     Wikicytaty – Kolekcja cytatów     Wikiźródła – Teksty źródłowe     Wikiwersytet – Materiały do nauki     Wikipodróże – Przewodniki turystyczne    Wikispecies – Katalog gatunków    Wikifunkcje – Wolne funkcje programistyczne     Wikimedia Commons – Repozytorium mediów     Inkubator – Nowe wersje językowe     Meta-Wiki – Koordynacja projektów Wikimedia     MediaWiki – Dokumentacja oprogramowania