Wikidata:Main Page

Z Wikidat
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte na Wikidatech

Wikidata jsou svobodnou databází vědomostí, obsahující 111 192 159 položek, kterou může každý upravovat.

ÚvodDiskuse o projektuKomunitní portálNápověda

Vítejte!

Wikidata jsou svobodná a otevřená vědomostní báze, kterou mohou číst a upravovat jak lidé, tak i počítače.

Wikidata slouží jako hlavní úložiště strukturovaných dat sesterských projektů nadace Wikimedia včetně Wikipedie, Wikicest, Wikizdrojů a dalších.

Wikidata také poskytují podporu mnoha jiným webům a službám než pouze projektům Wikimedia! Obsah Wikidat je dostupný pod svobodnou licencí, exportován pomocí standardních formátů a ve světě internetových dat tak může být propojován s dalšími otevřenými datasety.

Zapojte se
Kompletní návod pro začátečníky naleznete na Komunitním portálu

O Wikidatech

Přispívání do Wikidat

Komunita Wikidat

Použití dat z Wikidat

Více...
Novinky

Další novinky… (editovat [v angličtině])
Ukazují se vám novinky anglicky? Přeložte je!

Poznejte data

Jste v úžasném světě dat noví? Rozšiřte si své znalosti a během chvilky se seznamte s daty a základy práce s nimi.

Objevujte

Inovativní užití a příspěvky z komunity Wikidat

Ukázkový WikiProjekt:
WikiProjekt Hudba

WikiProjekt Hudba je domovem pro editory, kteří přidávají data o umělcích, vydávané hudbě, skladbách, oceněních a vystoupeních. Dalším zaměřením projektu je importování a propojování Wikidat s množstvím hudebních databází a streamovacích služeb. Přečtěte si o našem datovém modelu na stránce projektu a navštivte náš chat na Telegramu.

Více:

  • Podívejte se na Wikidata:Nástroje, kde naleznete některé z našich nejlepších nástrojů a udělátek k používání a objevování Wikidat

Víte o zajímavém projektu nebo výzkumu využívajícím Wikidata? Aby se obsah objevil na hlavní straně, můžete ho nominovat zde.

 Wikipedie – Otevřená encyklopedie     Wikislovník – Výkladový slovník     Wikiknihy – Volně dostupné knihy a manuály     Wikizprávy – Otevřené zpravodajství     Wikicitáty – Sbírka citátů     Wikizdroje – Volně dostupné dokumenty     Wikiverzita – Zdoje pro studium     Wikicesty – Otevřený cestovní průvodce    Wikidruhy – Adresář druhů    Wikifunkce – Otevřená knihovna funkcí     Commons – Sdílená sbírka médií     Inkubátor – Nové jazykové verze     Meta-Wiki – Koordinace všech projektů Wikimedia     MediaWiki – Dokumentace softwaru