Wikidata:Prohlídky

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Tours and the translation is 78% complete.
Wikidata prohlídky

Vítejte na prohlídkách Wikidat. V prohlídkách vám předvedeme, jak Wikidata fungují, a naučíme vás, jak přidávat data. Wikidata však fungují trochu jinak než typické, na článcích založené wiki, jako je Wikipedie, takže i když už máte s nějakou wiki zkušenosti nebo sem přicházíte z jiného projektu nadace Wikimedia, stále vám doporučujeme prohlídku absolvovat. Dokončení každé vám zabere kolem 5 minut. Prohlídky fungují v desktopové verzi.

Prosím čtěte:

Podmínky užití
Varování pro IP adresy

  • Kliknutím na „Zahájit prohlídku“ bude váš uživatelský účet automaticky provádět úpravy. Ačkoliv stránky editované v rámci prohlídek nejsou opravdové položky, vaše aktivita bude přesto zaznamenána v historii revizí každé stránky.
  • Pokud nemáte na Wikidatech uživatelský účet nebo pokud jste se z něj odhlásili, IP adresa vašeho počítače bude v historii stránky zaznamenána, jako že provedla editaci.
  • Pokud nechcete, aby byla vaše IP adresa zaznamenána, takže ji každý může vidět, nebo pokud chcete zamezit zobrazování tohoto varování, prosíme, před zahájením prohlídky si vytvořte účet a/nebo se přihlaste.
  • Pokud editujete Wikidata poprvé (nebo pokud nejste přihlášeni), narazíte na upozornění na Podmínky užití. Pro zamezení zobrazování tohoto upozornění zvolte „Nezobrazovat znovu tuto zprávu“. Pokud si chcete podmínky užití přečíst nyní, před zahájením prohlídky, klikněte sem.

Děkujeme vám za váš zájem o Wikidata prohlídky. Zpětnou vazbu můžete zanechat na diskusní stránce.

Základy Wikidat

Naučte se základy Wikidat, jak Wikidata fungují, jak jsou strukturována a různé části této struktury.

Položky

Tato prohlídka poskytuje pro nováčky přívětivý úvod do editace Wikidat. Poznáte položky, základní jednotky, představující vědomosti ve Wikidatech, a zeditujete svou první položku.


Výroky

V této prohlídce se seznámíte s pokročilejšími úpravami na Wikidatech a naučíte se vytvářet pro položky výroky. Tato prohlídka je v pořadí druhá; pokud jste tak ještě neučinili, prosíme, vyberte nejprve prohlídku Položky.


Zdrojování

In this tour, you’ll learn how to add references to help more high quality data be added to Wikidata. A reference (or source) describes the origin of a statement in Wikidata.


Další prohlídky již brzy

More tours are being added here on, please check back soon.

Wikidata aktivity

These tours take you through different common activities you can do on Wikidata, we recommend if you're new to Wikidata that you do the basics tours first.

Souřadnice

Tato prohlídka Vás provede kroky pro přidání zeměpisných souřadnic k položkám o místech.


Obrázky

Tato prohlídka Vás provede kroky pro přidání obrázku k Wikidata položce.


Datum vzniku

Tato prohlídka Vás provede kroky pro přidání datumu vzniku k položkám.


Oficiální stránka

Tato prohlídka Vás provede kroky pro přidání oficiální stránky k položkám.


Administrative territory

This tour will take you through the steps for adding an administrative territory to items for places.


More tours coming soon

More tours are being added here on, please check back soon.


Creating and requesting new tours

To request a new tour or to learn how to create tours please click here.