Shortcuts: WD:N/EC, WD:NEC

Wikidata:Значајност/Критериуми за изземање

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Notability/Exclusion criteria and the translation is 33% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎latviešu • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎suomi • ‎Ελληνικά • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎հայերեն • ‎العربية • ‎فارسی • ‎پښتو • ‎हिन्दी • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Критериуми за изземање

На Википодатоците не треба да се ставаат врски до страници во следниве категории на Википедија и страници што ги содржат следниве шаблони, бидејќи се наменети чисто за пренасочување на корисниците:

All languages

Германски

Фински

Јапонски

Сите измени, дополнувања и бришења на списоков најпрвин продискутирајте ги на Wikidata talk:Notability/Exclusion criteria.