Wikidata:Main Page/Content/sq

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Main Page/Content and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Afrikaans • ‎Alemannisch • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎British English • ‎Chi-Chewa • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎Deutsch (Sie-Form)‎ • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Gaeilge • ‎Gàidhlig • ‎Hawaiʻi • ‎Ido • ‎Igbo • ‎Jawa • ‎Limburgs • ‎Lingua Franca Nova • ‎Lëtzebuergesch • ‎Mirandés • ‎Nederlands • ‎Nedersaksies • ‎Scots • ‎SiSwati • ‎Simple English • ‎Sunda • ‎Tagalog • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Volapük • ‎asturianu • ‎azərbaycanca • ‎català • ‎dansk • ‎davvisámegiella • ‎eesti • ‎español • ‎español de América Latina • ‎euskara • ‎français • ‎føroyskt • ‎galego • ‎interlingua • ‎italiano • ‎kurdî • ‎kurdî (latînî)‎ • ‎la .lojban. • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎norsk nynorsk • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎sardu • ‎shqip • ‎sicilianu • ‎slovenčina • ‎slovenščina • ‎srpskohrvatski / српскохрватски • ‎suomi • ‎svenska • ‎vèneto • ‎Ænglisc • ‎íslenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎башҡортса • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎саха тыла • ‎српски / srpski • ‎тоҷикӣ • ‎українська • ‎қазақша • ‎հայերեն • ‎ייִדיש • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎روچ کپتین بلوچی • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎پښتو • ‎کوردی • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎ગુજરાતી • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎සිංහල • ‎ไทย • ‎ဖၠုံလိက် • ‎ქართული • ‎አማርኛ • ‎ᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤ • ‎中文 • ‎吴语 • ‎文言 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎ꯃꯤꯇꯩ ꯂꯣꯟ • ‎조선말 • ‎한국어
Wikidata nodes in white.svg

Mirësevini në Wikidata

bazë lirë e të dhënave me 88.740.007 artikuj të cilën secili mund ta redaktojë.

HyrjaChat-i i ProjektitPortali i KomunitetitNdihmë

Want to help translate? Translate the missing messages.
Mirësevini!
Wikidata është një bazë e njohurive e hapur dhe e lirë e cila mund të lexohet dhe shkruhet nga njerëzit dhe makinat.

Wikidata vepron si magazinimi qendror për të dhënat e strukturuara të projekteve simotra të Wikimedias duke përfshirë Wikipedia, Wikivoyage, Wikisource, dhe të tjera.

Wikidata gjithashtu ofron mbështetje për shumë faqe dhe shërbime të tjera përtej vetëm projekteve të Wikimedias! Përmbajtja e Wikidata është në dispozicion nën licensën e lirë, eksportohet duke përdorur formate standarde, dhe mund të ndërlidhet me grupe të dhënash të tjera të hapura në një rrjet të lidhur të të dhënave.
Merr pjesë
Mëso rreth Wikidata-s

Kontribuo në Wikidata

Njihuni me komunitetin Wikidata-s

Përdor të dhënat nga Wikidata

Më shumë...
Lajmet

More news... (edit [in English])

Mëso rreth të dhënave
I ri në botën e mrekullueshme të të dhënave? Zhvillo dhe përmirëso leximit tuaj të të dhënave përmes përmbajtjes të projektuar tju marrë ju në shpejtësi dhe asnjëherë të mos ndjeheni rehat vetëm me bazat.
Zbulo
Aplikime dhe kontribute të reja nga komuniteti i Wikidata-s

WikiProjekti i përzgjedhur:
WikiProjekti Emrat.

Juliet - Philip H. Calderon.jpg

"Çfarë është në një emër?" pyeti Zhulieta e Shekspirit.
Përgjigja: shumë të dhëna të pasura që kanë nevojë për strukturë dhe tipare të reja. Por falë kontributeve në rritje të përdoruesve dhe punës së një WikiProjekti të ri, Wikidata po përmirësohet në mbështetjen e të dhënave të lidhura me emrin - dhe mund t'ju them se Juliet shkon edhe si Julika, dhe Giulia, dhe Hülya, dhe Liana, dhe Uljana...

Më shumë:

Njeh një projekt interesant apo hulumtim i kryer duke përdorur Wikidata? Ju mund të caktoni përmbajtje të jetë i paraqitur në faqen kryesore here!
Wikimedia-logo black.svg


 Wikipedia – Enciklopedia     Wiktionary – Fjalor dhe sinonime     Wikibooks – Textbooks, manuale, dhe cookbooks     Wikilajme – Lajmet     Wikicitate – Koleksion i citateve     Wikiburime – Librari     Wikiversity – materialeve dhe aktiviteteve për të mësuarit     Wikivoyage – Udhëheqës i udhëtimit    WikiSpeciet – Direktoria e specieve     Wikimedia Commons – Depoja e Medias     Inkubator – Mundësitë e reja të gjuhës     Meta-Wiki – Koordinimi i Projektit Wikimedia     MediaWiki – Dokumentacioni i Software