Wikidata:Main Page/Content/pl

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Main Page/Content and the translation is 100% complete.

Witaj w Wikidanych

wolnej bazie wiedzy z 111 194 447 elementami, którą każdy może edytować.

WprowadzenieKafejkaPortal społecznościPomoc

Witaj!

Wikidane to wolna i otwarta baza wiedzy, która może być odczytywana i edytowana przez ludzi i maszyny.

Wikidane pełni rolę centrum przechowywania strukturalizowanych danych dla jej siostrzanych projektów Wikimedii, w tym Wikipedii, Wikipodróży, Wikiźródeł i innych.

Oprócz projektów Wikimedia Wikidane obsługują również wiele innych stron i serwisów! Zawartość Wikidanych jest dostępna na wolnej licencji, eksportowana przy użyciu standardowych formatów i może być powiązana z innymi otwartymi zbiorami danych w połączonej sieci danych.

Dołącz do nas
By znaleźć przewodnik dla początkujących, odwiedź portal społeczności.

Dowiedz się więcej o Wikidanych

Douglasa Adamsa.

Współtwórz Wikidane

Poznaj społeczność Wikidanych

Użyj danych z Wikidanych

Więcej...
Wiadomości

Więcej wiadomości… (edytuj [po angielsku])

Dowiedz się więcej o danych

Jesteś nowy w tym wspaniałym świecie danych? Rozwijaj i poprawiaj swoje umiejętności w gromadzeniu danych służącemu poprawie wydajności i wygodzie.

Odkrywaj

Innowacyjne aplikacje i wkład społeczności Wikidanych.

WikiProjekt na medal:
WikiProjekt Muzyka

Wikiprojekt Muzyka jest przestrzenią dla edytorów, którzy pomagają dodawać dane o artystach, wydarzeniach muzycznych, utworach, nagrodach i występach! Dodatkowo, importowanie i łączenie Wikidanych z wieloma bazami muzycznymi i serwisami streamingowymi to kolejny cel projektu. Przeczytaj o naszym modelu danych na naszej stronie projektu i [prozmawiaj z nami za https://t.me/exmusica] na Telegramie.

Więcej

  • Sprawdź Wikidane:Narzędzia, aby poznać niektóre z naszych najlepszych narzędzi i gadżetów do korzystania z Wikidanych i ich przeglądania.

Znasz interesujący projekt lub badanie prowadzone przy użyciu Wikidanych? Możesz nominować treść, aby była wyróżniona na Stronie głównej tutaj!

 Wikipedia – Encyklopedia     Wikisłownik – Słownik i tezaurus     Wikibooks – Podręczniki, instrukcje i książki kucharskie     Wikinews – Wiadomości     Wikicytaty – Kolekcja cytatów     Wikiźródła – Teksty źródłowe     Wikiwersytet – Materiały do nauki     Wikipodróże – Przewodniki turystyczne    Wikispecies – Katalog gatunków    Wikifunkcje – Wolne funkcje programistyczne     Wikimedia Commons – Repozytorium mediów     Inkubator – Nowe wersje językowe     Meta-Wiki – Koordynacja projektów Wikimedia     MediaWiki – Dokumentacja oprogramowania