Wikidata:Main Page/Content/fa

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Main Page/Content and the translation is 100% complete.
Other languages:
Wikidata nodes in white.svg

به ویکی‌داده خوش‌آمدید!

پایگاه دانش آزاد با ۹۸٬۶۸۳٬۱۲۹ دادهٔ آیتمی که هرکسی می‌تواند آن را ویرایش کند

دیباچهقهوه‌خانهدرگاه کاربرانراهنما

Want to help translate? Translate the missing messages.
خوش‌آمدید!
ویکی‌داده یک پایگاه دانش آزاد و باز است که می‌تواند توسط انسان‌ها و ماشین‌ها خوانده و ویرایش شود.

ویکی‌داده به‌عنوان انبار مرکزی داده‌های ساختاریافتهٔ پروژه‌های خواهرش شامل ویکی‌پدیا، ویکی‌سفر، ویکی‌نبشته و غیره عمل می‌کند.

ویکی‌داده همچنین از بسیاری از تارنماها و خدمات دیگر فرای پروژه‌های ویکی‌مدیا حمایت می‌کند! محتوای ویکی‌داده تحت مجوز آزاد قرار دارد، توسط قالب‌های استاندارد استخراج می‌شود و می‌تواند با سایر داده‌ها در مجموعهٔ وب‌داده‌ای پیوندی پیوند شود.
مشارکت کردن
برای اطلاعات بیشتر از راهنما تازه‌کاران، لطفاً به ‏درگاه کاربران مراجعه کنید.

یاد گرفتن درباره ویکی‌داده

همکاری کردن در ویکی‌داده

ملاقات با جامعه ویکی‌داده

استفاده از داده‌های ویکی‌داده

بیشتر ...
اخبار

خبرهای بیشتر… (ویرایش [به انگلیسی])

دربارهٔ داده‌ها آگاهی پیدا کنید
در دنیای شگفت‌انگیز داده‌ها تازه واردید؟ دانشتان دربارهٔ داده‌ها را از طریق مطالبی که برای سرعت‌دهی و احساس راحتی با مبانی توسعه و بهبود دهید.
چیزهای نو
برنامه و مشارکت از اجتماع ویکی‌داده

ویکی‌پروژه برگزیده:
ویکی‌پروژه کووید-۱۹.

Wikiproject COVID-19 - logo.svg

همان‌طور که جهان با دنیا گیری کووید-۱۹ مبارزه می‌کند، ویکی‌داده در جمع‌آوری و مدل‌سازی اطلاعات مفید مربوط به کووید-۱۹، از مقالات پژوهشی مرتبط و آزمایش‌های بالینی، تا آمار همه‌گیرشناسانهٔ مناطق مختلف، ایجاد بن‌واژه برای واژه‌ها و عباراتی که معمولاً با دنیاگیری بیماری مرتبطند، و اطلاعات دیگر بسیار مفید بوده است. بسیاری از کارهای ویکی‌پروژهٔ کووید-۱۹ برای ایجاد و نگهداری این آیتم‌ها انجام می‌شود و نقش ویکی‌داده را به‌عنوان یک منبع باز مفید در دنیاگیری تقویت می‌کند.

بیشتر:

می‌خواهید از یک پروژهٔ جالب یا پژوهش انجام‌شده به کمک ویکی‌داده باخبر شوید؟ می‌توانید محتویات را در اینجا برای برگزیده شدن نامزد کنید!
Wikimedia-logo.svg


 ویکی‌پدیا – دانشنامه     ویکی‌واژه – فرهنگ واژه‌ها و اصطلاح‌نامه     ویکی‌کتاب – درسنامه‌ها، بروشورها و دستورهای پخت     ویکی‌خبر – خبر     ویکی‌گفتاورد – مجموعه‌ای از نقل‌قول‌ها     ویکی‌نبشته (ویکی‌سورس) – کتابخانه     ویکی‌دانشگاه – منابع آموزشی     ویکی‌سفر – راهنماهای سفر    ویکی‌گونه – فهرست گونه‌ها     ویکی‌انبار – انبار پرونده‌های چندرسانه‌ای     ویکی‌رشد – نسخه‌های زبان‌های جدید     فراویکی – هماهنگ‌سازی پروژهٔ ویکی‌مدیا     مدیاویکی – مستندات نرم‌افزاری