Довідка:Навігація по Вікіданих/Параметри користувача

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Navigating Wikidata/User Options and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.

На цій сторінці є інформація про деякі з налаштувань, доступні для зареєстрованих користувачів, а також деякі підказки для зміни налаштувань таким чином, щоб отримати найбільшу користь з того, що Вікідані можуть запропонувати.

Зареєстрований користувач - це користувач, який зареєстрував обліковий запис і увійшов до Вікіданих та/або будь-якого з проектів Вікімедіа (через уніфікований вхід). Якщо ви увімкнули двофакторна автентифікація, вам може бути запропоновано ввести токен як частину входу в обліковий запис.

Зверніть увагу, що опції користувача, описані на цій сторінці, доступні лише тим, хто вже створив обліковий запис користувача у Вікіданих. Хоча створення облікового запису користувача не є обов'язковим для того, щоб зробити свій внесок у проект, це заохочується. Створення облікового запису є простим і безкоштовним, і не вимагає Вашого імені або будь-яких особистих даних. Також можна увійти під своїм логіном і паролем, які ви вже використовуєте в будь-якому проекті Вікімедіа, через SUL, що забезпечує єдиний логін для всіх проектів.

Налаштування мови

Меню налаштувань для Wikidata
Умовні позначення ULS (тут для англійської мови) знаходяться у верхній частині сторінки
Пункт «Іншими мовами» на сторінці запису
Babel user information
uk-0 Цей користувач не володіє українською мовою (або розуміє її дуже погано).
uk-1 Цей користувач володіє українською мовою на початковому рівні.
uk-2 Цей користувач володіє українською мовою на середньому рівні.
uk-3 Цей користувач володіє українською мовою на високому рівні.
uk-4 Цей користувач володіє українською мовою майже як рідною.
uk-5 Цей користувач професійно володіє українською мовою.
uk-N Для цього користувача українська мова є рідною.
Users by language

Існує багато причин, чому Ви можете захотіти налаштувати свої мовні параметри. Наприклад, Ви можете захотіти переглядати Вікідані певним діалектом, який є окремим різновидом мови (канадська англійська та бразильська португальська вважаються діалектами англійської та португальської мов). Якщо ви знаєте кілька мов, ви можете переглядати і додавати інформацію про статті - наприклад, мітки, описи і псевдоніми - всіма мовами, які ви розумієте, під час редагування Вікіданих.

Ви можете встановити мовні налаштування одним з трьох способів: через посилання "Preferences" в налаштуваннях користувача, за допомогою універсального перемикача мов або за допомогою розширення Babel (шаблон #babel).

Мовний резервний ланцюжок

Лише Універсальний перемикач мов та розширення Babel дозволяють вказати ланцюжок перемикання на іншу мову. Ланцюжок резервного копіювання - це систематичний спосіб Вікіданих відображати вам вміст, коли він недоступний вашою основною мовою, якій ви надаєте перевагу. Наприклад, якщо ви вказали, що знаєте мову X, Y, Z, але сторінка недоступна на X або Y, вам автоматично буде надана версія сторінки на Z. Ви можете переглянути ваш поточний ланцюжок переходів на іншу мову за адресою Special:MyLanguageFallbackChain. Зауважте, що рівень 0 для мови все одно додає її до ланцюжка перекладу.

Функції, які використовують ланцюжок перемикання на мову користувача:

  • Списки елементів на спеціальних сторінках, таких як Special:Search, Special:AllPages, Special:WhatLinksHere
  • Посилання на елементи у зведеннях про редагування (наприклад, історія, відмінності)
  • Набір мов, перелічених у розділі "In more languages" на сторінках елементів

Функції, які використовують резервні ланцюжки мов за замовчуванням:

  • Заголовок сторінки HTML та заголовок H1 на сторінках елементів
  • Вимоги з типом даних "item", що відображаються на сторінках товарів
  • Шаблон {{Q}}
  • API виклик wbgetentities з параметром languagefallback=1

Меню налаштувань

Цей варіант є найпростішим і найкращим для користувачів, які читатимуть і редагуватимуть Вікідані лише однією мовою.

Ви можете оновити свої мовні налаштування, натиснувши на посилання "Preferences" у верхній частині будь-якої сторінки. Ви також можете отримати доступ до меню налаштувань (після входу в систему), відвідавши Special:Preferences. На першій вкладці під назвою "User profile" прокрутіть вниз до розділу "Internationalisation". Виберіть бажану мову у випадаючому меню та натисніть кнопку "$зберегти" внизу сторінки, щоб зберегти налаштування. Для вибору доступні діалекти мов, однак для них може не існувати повного перекладу сторінок сайту; якщо ви хочете читати і редагувати Вікідані діалектом, рекомендується використовувати одну з інших опцій налаштування мови для того, щоб вказати ваш мовний ланцюжок переходу на іншу мову.

Універсальний перемикач мов

Цей варіант найкраще підходить для користувачів, які робитимуть внески до Вікіданих мовою, яка не повністю підтримується стандартними налаштуваннями введення Вікіданих та/або рідною клавіатурою.

Ви можете отримати доступ до Універсального вибору мови (ULS), натиснувши на наступну іконку, яка знаходиться вгорі будь-якої сторінки: ULS. ULS надає механізм налаштування мовних параметрів як для інтерфейсу Вікіданих, так і для способів введення даних (тобто ви зможете набирати текст мовами, які безпосередньо не підтримуються вашою клавіатурою). Для отримання додаткової інформації див. сторінка розширення ULS.

Розширення Babel

Ця опція найкраще підходить для користувачів, які робитимуть внески до Вікіданих кількома мовами. Під час редагування Вікіданих, якщо ви знаєте кілька мов, ви можете захотіти побачити інформацію про елементи - мітки, описи та псевдоніми - цими мовами і мати можливість додати будь-яку відсутню інформацію мовами, які ви розумієте, до цих полів.

Ви можете активувати розширення Babel, додавши шаблон #babel на свою сторінку користувача. Синтаксис шаблону #babel наступний: $babelbox-code де xx є кодом мови MediaWiki, та i вказує на ваш рівень володіння мовою; i буде або цифрою від 0 до 5 (де 0 - відсутність знань, а 5 - професійне володіння), або літерою N для носіїв мови. Кілька мов розділені за допомогою |. Наприклад, якщо ви хочете додати шаблон #babel, який показує, що ви володієте англійською мовою на рівні носія, поглибленим знанням французької мови та професійним володінням німецькою мовою, ви повинні використовувати наступний код: $babelbox-example Більш детальну інформацію про позначення номерів можна знайти на сторінка розширення Babel. Мовні коди MediaWiki дивіться у список проектів за мовними кодами.

{{#babel:xx-i|xx-i|...}}

where xx is a MediaWiki language code, and i indicates your level of proficiency in the language; i will either be a number from 0 to 5 (where 0 is no knowledge and 5 is professional proficiency) or the letter N for native speakers. Multiple language are separated by |. For example, if you wanted to add a #babel template that showed you had native understanding of English, advanced knowledge of French, and professional proficiency in German, you would use the following code:

{{#babel:en-N|fr-3|de-5}}

More information on the number designations is available from the babel extension page. For MediaWiki language codes, see the list of projects per language codes.

Після додавання шаблону #babel на сторінку користувача, мітки, описи та псевдоніми на зазначених мовах будуть відображатися безпосередньо під розділом "In more languages" на сторінках елементів.

Гаджет LabelLister

Для доступу до мітки та опису всіма мовами увімкніть гаджет LabelLister.

Гаджети

Гаджети - це спеціальні скрипти або програми, написані іншими користувачами, які допомагають зробити певні завдання у Вікіданих простішими та ефективнішими. Наприклад, один гаджет, відомий як Merge.js, може бути використаний для того, щоб спочатку виконати напівавтоматичне злиття двох статей, а потім подати запит на видалення дубліката статті.

Гаджети можна активувати в меню Preferences на вкладці "Gadgets". Гаджети здебільшого базуються на JavaScript, тому, будь ласка, зверніть увагу, що для їх роботи у вашому браузері має бути увімкнений JavaScript.

Щоб переглянути список доступних вам гаджетів, дивіться Special:Gadgets. Додаткову інформацію, включаючи документацію та відомості про авторів гаджетів, також можна знайти за адресою Wikidata:Tools/Gadgets.

Рівні доступу та дозволи

Можливість користувача використовувати та змінювати певні функції інтерфейсу Вікіданих визначається правами користувача, які він має. Лише деякі з спеціальних рівнів доступу, які може мати користувач, включають адміністратори, бюрократи, адміністратори перекладу та творці властивостей.

Деякі рівні доступу для облікових записів користувачів можуть бути запитані за адресою Wikidata:Requests for permissions. Користувачі можуть призначати себе самі або призначати один одного. Інші рівні доступу повинні призначатися вручну користувачем з відповідними повноваженнями.

Щоб дізнатися більше про різні рівні доступу та дозволи користувачів, будь ласка, зверніться до Wikidata:User access levels.

Дивись також

Щоб отримати додаткову інформацію чи допомогу, дивись:

  • Чат проекту для обговорення будь-яких аспектів Вікіданих
  • Wikidata:Glossary, глосарій термінів, що використовуються на цій та інших сторінках довідки
  • Help:FAQ, часті запитання, які ставить і на які відповідає спільнота Вікіданих
  • Help:Contents, портал довідки, що містить усю доступну документацію для Вікіданих