Shortcut: WD:H

Help:Përmbajtja

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Contents and the translation is 100% complete.
Other languages:
Afrikaans • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Basa Bali • ‎British English • ‎Canadian English • ‎Cymraeg • ‎Deitsch • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Hausa • ‎Ilokano • ‎Jawa • ‎Lëtzebuergesch • ‎Minangkabau • ‎Nederlands • ‎Patois • ‎Plattdüütsch • ‎Ripoarisch • ‎Scots • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎asturianu • ‎bosanski • ‎brezhoneg • ‎català • ‎dansk • ‎dolnoserbski • ‎eesti • ‎español • ‎español de América Latina • ‎euskara • ‎français • ‎français cadien • ‎galego • ‎hornjoserbsce • ‎interlingua • ‎italiano • ‎kurdî (latînî) • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎norsk nynorsk • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎shqip • ‎slovenčina • ‎suomi • ‎svenska • ‎tatarça • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская • ‎беларуская (тарашкевіца) • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎татарча/tatarça • ‎тоҷикӣ • ‎українська • ‎қазақша • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎ئۇيغۇرچە / Uyghurche • ‎اردو • ‎الدارجة • ‎العربية • ‎تۆرکجه • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎پښتو • ‎کوردی • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎ગુજરાતી • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎മലയാളം • ‎සිංහල • ‎ไทย • ‎ဘာသာ မန် • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎ქართული • ‎አማርኛ • ‎ᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤ • ‎中文 • ‎吴语 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎ꯃꯤꯇꯩ ꯂꯣꯟ • ‎한국어
Mirë se vini në portalin e ndihmës
Vendi ku ju mund të merrni ndihmë për të kontribuar në Wikidata.
Hapat e parë
Hyrja
Hyrje rreth Wikidata-s
Rreth të dhënave
Një përmbledhje miqësore për fillestarët e të dhënave të strukturuara
Ture të Wikidata-s
Udhëzime interaktive për t'ju treguar se si funksionon Wikidata
Pyetje të bëra më shpesh
Disa pyetje të bëra më shpesh
Fjalori i Wikidata-s
Lista e terminologjisë së përdorur nga Wikidata.
Shqueshmëria
Udhëzime për shqueshmërinë
Qasja në të dhëna
Qasja dhe përdorimi i të dhëna
Navigimi i Wikidata
Kuptoni, kërkoni dhe lundroni në faqe
Opsionet e përdoruesit
Krijimi dhe konfigurimi i llogarisë tuaj të përdoruesit
Shumëgjuhësia
Mbështetje shumëgjuhëshe dhe përkthimi i përmbajtjes
Wikidata Query
Mësoni si të kërkoni të dhënat
Kontribo
Zbuloni se si të kontriboni
Më me eksperiencë
Njësitë
Udhëzime për artikujt, njësitë themelore të Wikidata
Leksiku
Hyrja në leksik, njësitë leksikografike të Wikidata-s
Emërtimi
Udhëzime për emërtimet
Përshkrimi
Udhëzime për përshkrimet
Emërtimet e tjera
Udhëzime për emërtimet e tjera
Tiparet
Kuptimi i tipareve
Deklaratat
Udhëzime për deklaratat
Rënditja
Ndihmë me renditjen e deklaratave
Kualifikuesit
Udhëzime për deklaratat kualifikuese
Burimet
Udhëzime për deklaratat e burimeve
Kontrolli i autoritetit
Udhëzime për lidhjen dhe azhurnimin e kontrollit të Autoritetit
Linqet e faqeve
Udhëzimet për linqet e faqeve
Kufizimet e tipareve
Udhëzime për përdorimin e kufizimeve të pronave
Komuniteti
Portali i komunitetit
Portali i komunitetit Wikidata
Biseda e projektit
Diskutim i përgjithshëm për projektin
Mjete
Lista e mjeteve që mund të përdorni për të punuar
Administruesit
Informacion në lidhje me administratorët e projektit
Burokratët
Informacione në lidhje me burokratët e projektit
Administruesit e përkthimeve
Informacion në lidhje me administratorët e përkthimit të projektit
Krijuesit e tipareve
Informacion rreth krijuesve të tipareve të projektit
Bot operatorët
Informacion në lidhje me llogaritë bot dhe procesin e miratimit
Shkarko bazën e të dhënave
Informacion mbi mënyrën e shkarkimit të bazës së të dhënave
Pyetje të pa përgjigjura? Pyet një njeri përmes bisedës të drejtpërdrejtë, në bisedën e projektit ose emailit info at wikidata.org.